На Чернігівщині дві "хрущовки" економлять 50% на опаленні: як їм це вдалося shutterstock

На Чернігівщині дві "хрущовки" економлять 50% на опаленні: як їм це вдалося

Катерина Бєлоусова

Наразі Фонд отримав та зареєстрував 849 заявок від ОСББ на участь у програмі “Енергодім”

У Прилуках мешканці ОСББ, побудованих понад 40 років тому, сплачують вдвічі менше за опалення після енергомодернізації житла.

Вони стали учасниками проєкту “Енергодім”, повідомляється на сайті Фонду Енергоефективності.

Мешканці 40-річної п’ятиповерхівки  “Земська 39” та  63-річну триповерхівки “Героїв авіаторів 62” до участі в проєкті стикались з типовими проблемами, серед яких нерівномірність розподілу тепла, великі тепловтрати через старі вікна й двері тощо.

Тепер ці проблеми вирішено, а витрати на опалення скоротились на 40-50% у порівнянні з аналогічними періодами до модернізації.

Вартість модернізації в будинку “Земська 39” склала 4,2 млн грн, а для будинку “Героїв авіаторів 62” – 4,3 млн грн. Близько 3 млн грн або 70% склав грант за програмою “Енергодім”. 

Після модернізації платіжки змінилися дуже сильно. У середньому економія 45-50%. Для порівняння, вартість опалення трикімнатної квартири у сусідньому будинку становила 3800 грн, у нашому – 1900 грн. Також зрівнялася температура у квартирах, стало у середньому 20°C тепла. Тобто, стало набагато комфортніше жити й при цьому сплачувати за послуги вдвічі менше”, – розповіла Валентина Трохименко, голова правління ОСББ “Земська 39”.

Друге ОСББ має індивідуальне опалення і після модернізації одна квартира споживає близько 50 м3 палива на місяць. А раніше було 120 – 200 м3.

Тепер люди вмикають котли лише раз на добу приблизно на півгодини і температура у квартирах тримається близько 21 оС. Тепер у будинку жити тепло, комфортно, економно і зовні будівля має красивий, естетичний вигляд. Співвласники дуже задоволені”, – зазначила Олена Фесенко, голова ОСББ “Героїв авіаторів 62”.

До енергомодернізації долучилась і Прилуцька міська рада. Вона попередньо погодила погашення 10% вартості з місцевого бюджету на впроваджених енергозаходів у багатоповерхівках. Проте програма досі не прийнята та фінансування не виділено. 

Наразі Фонд отримав та зареєстрував 849 заявок від ОСББ на участь у програмі “Енергодім”. Загальна вартість енергоощадних проектів складає понад 7 млрд грн.

Лише в Чернігівській області зареєстровано 37 заявок, з яких 6 – за пакетом “А” і 31 – за пакетом “Б”. 

“Загальна очікувана вартість проектів – 337,6 млн грн. Розрахована сума грантів – 233,2 млн грн, з яких вже виплачено 11,4 млн грн. Середній рівень економії енергії від впровадження енергоефективних заходів, попередньо розрахований енергоаудиторами – 30,8% (пакет “А” – 19,6%, пакет “Б” – 33%)”, – сказано в матеріалі.

Тим часом від ОСББ міста Прилуки Фонд отримав та схвалив 6 заявок. Серед них 1 – за пакетом “А” і 5 – за пакетом “Б”. Учасникам також відшкодують вартість попереднього енергоаудиту.

Загальна очікувана вартість проектів в м. Прилуки – 26,3 млн грн. Розрахована сума грантів – 18,4 млн грн, з яких вже сплачено 6,6 млн грн. Енергоаудитори розрахували, що середній рівень економії енергіїскладе – 35,1% (пакет “А” – 17,3%, пакет “Б” – 38,6%).

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, держбюджетом-2022 передбачено 2,6 мільярди гривень на енергоефективність.

Читайте також
Гранти до €20 тис. для українського бізнесу на енергоефективність: хто зможе отримати
Гранти до €20 тис. для українського бізнесу на енергоефективність: хто зможе отримати

Вони фінансуються урядом Німеччини та Норвезькою агенцією з розвитку співробітництва

"ВАТ Україна" вклала 80 млн грн в енергоефективність за останні роки
"ВАТ Україна" вклала 80 млн грн в енергоефективність за останні роки

Команда з енергоменеджменту фабрики впроваджує цілий ряд програм, спрямованих на раціональне використання енергії та ресурсів

Українці вже отримують безвідсоткові кредити на придбання енергетичного обладнання
Українці вже отримують безвідсоткові кредити на придбання енергетичного обладнання

Урядова програма пільгового кредитування для приватних домогосподарств стартувала 20 липня

Фонд декарбонізації почав приймати заявки на фінансування
Фонд декарбонізації почав приймати заявки на фінансування

Установа реально запрацювала тільки через пів року після офіційного запуску