Мешканка Ужгорода Ксенія Шокіна організувала станцію сортування відходів у підвалі багатоквартирного будинку.
Про це йдеться в сюжеті 21 каналу.
Як зазначається, впродовж тривалого часу Ксенію хвилювало питання утилізації сміття. Вдома дівчина давно сортувала відходи, однак місця в квартирі було недостатньо для повноцінного сортування.
На створення сортувальної станції у підвалі ужгородку надихнув телесюжет про аналогічний пункт, організований одним з київських ОСББ. Сусіди підтримали ідею Ксенії. В липні 2020 року в підвалі будинку почали сортувати вторсировину, а вже у вересні вперше її вивезли.
Загалом за понад рік на сортувальні зібрали понад 1,5 тонни вторсировини. З них – 200 кг пластику. Сума виручених коштів склала 1714 гривень, на які сусіди придбали та встановили біля будинку дві нових лавки.
"Хотілося б, щоб ця справа (збір вторсировини – прим. ЕкоПолітики) була більш прибутковою, бо наразі вона такою не є. Але за рік сортування ціни на вторсировину помітно виросли. І це мотивує людей сортувати більше. Я вирішила поставити лавки, хотіла зробити щось видиме. Питала думку сусідів", – розповіла Шокіна.
За її словами, допомагають у справі небайдужі сусіди, які, бачачи на вулиці перехожих зі сміттям, скеровують їх на сортувальну станцію.
"Вони фактично привчили людей, розповіли, що ми сортуємо. І люди вже знають, куди сміття нести", – наголосила Ксенія.
"Бачу, що людина несе пляшки, картон – стараюся її повернути, показую місце, куди покласти, і пояснюю, для чого це робити. Не заради грошей, а для того, щоб сміттєзвалище ставало дедалі меншим", – пояснила мешканка будинку Віра Куцик.
Як зазначають, згаданий будинок є чи не єдиним в Ужгороді, де сортують сміття у значних обсягах.
"Це єдине ОСББ в місті і, можливо, навіть в області, яке сортує стільки позицій та фракцій. А ми в свою чергу в них цю вторсировину купуємо", – розповів керівник станції заготівлі вторсировини Руслан Шварц.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла про те, що у Дніпрі жителі багатоповерхівки відкрили власний пункт прийому побутових відходів.