Мешканців Берліна зобов'язали встановлювати СЕС на дахах нових і реконструйованих будівель Shutterstock

Мешканців Берліна зобов'язали встановлювати СЕС на дахах нових і реконструйованих будівель

Мар’яна Левченко

До 2050 року місто планує забезпечувати 25% потреб в електриці за допомогою сонячної енергії

З 1 січня 2023 року на всіх нових будівлях, а також дахах після капітального ремонту в старих будівлях повинні встановлювати сонячні електростанції (СЕС).

Відповідний закон про сонячну енергію (Solargesetz) більшістю голосів прийняв парламент (Палата представників) Берліна, передає berlin.de.

Як повідомляється, нововведення схвалили в рамках планів заходів з розвитку сонячної енергетики в столиці ФРН "Masterplan Solarcity".

Як відомо, Берлін прагне забезпечувати 25% потреб в електроенергії за допомогою сонячної енергії не пізніше 2050 року. Згідно з підрахунками, для досягнення цієї мети потрібно буде 4,4 ГВт сонячних електростанцій. Фотоелектричні системи повинні покривати не менше 30% чистої площі даху.

Також визначені мінімальні вимоги для житлових будинків: фотоелектричні системи потужністю мінімум 2 кВт повинні бути встановлені для одно- і двоквартирних будинків, 3 кВт для житлових будинків з трьома-п'ятьма квартирами і 6 кВт для будинків з шістьма-десятьма квартирами.

Для порушників планують ввести систему штрафів. Той, хто порушує зобов'язання по установці сонячних електростанцій, повинен заплатити до 5000 євро, якщо це будинок на одну або дві сім'ї. Для багатоквартирних будинків штрафи можуть доходити до 25000 євро, а для нежитлових будівель – до 50 000 євро.

Берлінське комунальне підприємство (Berliner Stadtwerke) буде сприяти громадянам в установці фотоелектричних систем. Інвестиційний банк Берліна (Investitionsbank Berlin) розробить додаткову програму фінансового стимулювання у вигляді інвестиційних грантів та позик. Закон також створює спеціальні умови для розвитку малого і середнього бізнесу з проєктування та встановлення сонячних систем.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла про те, що сонячні дахи від Tesla почнуть продавати в Європі і Канаді вже у 2021 році .

Теги: , ,
Читайте також
В Умані на дахах пивоварні встановлять сонячну електростанцію
В Умані на дахах пивоварні встановлять сонячну електростанцію

СЕС покриватиме енергопотреби підприємства

На Сумщині запрацювала перша в області СЕС
На Сумщині запрацювала перша в області СЕС

Її споруджено коштом німецьких інвесторів

Найбільша у світі дахова сонячна електростанція запрацювала в Китаї
Найбільша у світі дахова сонячна електростанція запрацювала в Китаї

Фотоелектричні установки розмістили на 43 покрівлях будинків