У Полтаві співвласники багатоквартирного будинку на вул. Мирне, 18 модернізували його з допомогою держави. Зокрема, грант за держпрограмою становив 2,4 млн грн, а власний внесок мешканців — 1,55 млн грн.
Мешканці старої багатоповерхівки взяли участь у програмі “Енергодім” і реалізували енергозаходи за пакетом А “Легкий”, інформує пресслужба Фонду енергоефективності.
Зазначається, що основною проблемою в будинку була розбалансована внутрішньобудинкова система опалення: частина співвласників будинку скаржилися на те, що у квартирах холодно, а частина — що занадто спекотно.
У травні 2020 року мешканці будинку з ОСББ “Мирне, 18” подали заявку на участь у програмі “Енергодім”. За пакетом А "Легкий" було реалізовано низку заходів, а саме:
- встановлення двох індивідуальних теплових пунктів (ІТП);
- заміна та утеплення всіх трубопроводів опалення як у підвальному приміщенні, так і на технічному поверсі будинку;
- балансування стояків теплопостачання;
- відновлення системи циркуляції гарячого водопостачання;
- встановлення енергоефективних вікон у місцях загального користування.
Основні показники проєкту
Загальна вартість проєкту — 3,9 млн грн, з яких близько 2,4 млн грн, або 60%, — це грант за програмою “Енергодім”.
Власний внесок співвласників становить 1,55 млн грн.
Вартість робіт на кожну квартиру — 81,93 грн/м2, або 4916 грн для квартири площею 60 кв./м2.
Усього проєкт тривав 12 місяців.
Скільки тепер заощаджують
Щороку мешканці будинку заощаджуватимуть 1,1 млн кВт∙год/рік.
Відповідно, споживання енергії скоротиться на 24,5%.
Заявлене річне скорочення викидів СО2 — 342,8 т/рік.
“Для прикладу, у лютому поточного року співвласники цього будинку сплачували за опалення 24 грн/м2, а в сусідніх будинках аналогічного типу побудови, але в яких не впроваджувались енергоефективні заходи, співвласники платили близько 37 грн/м2”, — розповів про отриману економію Сергій Бакша, голова ОСББ “Мирне, 18”.
Приклад ОСББ “Мирне, 18” доводить, суттєво зекономити на сплаті компослуг, зокрема за опалення, можливо не тільки за умови впровадження вартісних заходів із термореновації будинку.
Раніше ЕкоПолітика вже розповідала про проєкти з енергомодернізації будинків. Зокрема, у результаті термомодернізації панельний 20-річний будинок у Рівному став схожим на новобудову. А в Києві мешканці багатоповерхівки здали дах будинку в оренду під сонячні панелі.
Не так давно в Чернігові мешканці багатоповерхівки, якій понад 57 років, модернізували її до невпізнання. Долучилися до програми "Енергодім" й у Львові та Луцьку.
Також українцям роз'яснили, як отримати компенсацію витрат на енергоефективність.