Європейська бізнес-асоціація (EBA) закликала новостворений орган — Спеціалізовану екологічну прокуратуру до конструктивної співпраці та діалогу.
Зокрема, як повідомили в пресслужбі EBA, асоціація запросила на зустріч із бізнесом нового очільника Екопрокуратури — Олексія Мельника.
"Сподіваємося, Екопрокуратура буде відкритою до співпраці та діалогу з бізнес-спільнотою та сповідуватиме принципи верховенства права. Водночас запрошуємо нового очільника Спеціалізованої екологічної прокуратури на зустріч із бізнесом, щоб у деталях зрозуміти функціонал структури, адже нині насправді запитань більше, аніж відповідей", — йдеться в повідомленні.
Наголошується, що асоціація підтримує необхідність посилення напряму протидії злочинам проти довкілля, адже тільки у 2020 році майже 80% кримінальних правопорушень у сфері довкілля стосувались незаконного вирубування, перевезення, зберігання та збуту лісу, заняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом і порушення правил охорони або використання надр. За даними Держекоінспекції, найбільші збитки держава отримує саме через незаконне використання природних ресурсів.
"Безумовно, бізнес підтримує необхідність наведення порядку в екологічній сфері. Проте є велике занепокоєння щодо того, що структура може стати ще одним монстром для бізнесу, адже нині фундаментальних змін у країні майже немає: це стосується й боротьби з корупцією, й верховенства права, й браку рівних правил гри в країні", — зазначила виконавча директорка Європейської бізнес-асоціації Анна Дерев’янко.
Крім того, зауважила вона, іноді й ефективність роботи Держекоінспекції викликає серйозні питання.
"Навіть більше, на представлення нового очільника Екопрокуратури бізнес запрошено не було, — зауважила Анна Дерев’янко. — Тож наскільки вдасться в країні без фундаменту побудувати сильну та стабільну будівлю під назвою Екопрокуратура — є великим питанням".
Напередодні ЕкоПолітика писала, що в Україні створили та розвивають Спеціалізовану екологічну прокуратуру, яка в межах повноважень опікуватиметься протидією злочинам проти довкілля.
Зокрема, 17 червня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова зустрілася з представниками громадських організацій у сфері захисту довкілля, де було представлено очільника нового відомства.