Європарламент ухвалив рішення щодо включення атомної енергетики до "зелених технологій" shutterstock

Європарламент ухвалив рішення щодо включення атомної енергетики до "зелених технологій"

Валентина Бокій

Депутати Європарламенту вважають, що технології з нульовим рівнем викидів мають важливе значення для декарбонізації економіки ЄС

Європейський парламент проголосував за те, щоб внести ядерну енергію до переліку 17 так званих "зелених" технологій, про які йдеться у Законі ЄС про промисловість з нульовим рівнем викидів.

Про це рішення повідомляє кореспондентка "Укрінформу". Варто зазначити, що рішення Європарламенту не є кінцевим, остаточний список ще має бути узгоджений з державами-членами ЄС.

Мета закону полягає в тому, щоб дозволити кожній країні ЄС розвивати ті технології, які відповідають її національним потребам і можливостям. Розвивати саме ядерну енергетику планує, зокрема, Франція.

В ЄС хочуть надати регуляторну підтримку цим галузям з метою досягнення вуглецевої нейтральності до 2050 року, а також зміцнення свого енергетичного суверенітету.

Запропонований депутатами Закон про промисловість з нульовим рівнем викидів буде переданий країнам-членам ЄС на переговори в Раді міністрів на початку грудня для остаточного доопрацювання.

Депутати Європарламенту вважають, що технології з нульовим рівнем викидів мають важливе значення для декарбонізації економіки ЄС.

"Підвищення цін на енергоносії після незаконної військової агресії Російської Федерації проти України дало потужний поштовх для прискорення реалізації Європейського зеленого курсу та посилення стійкості Енергетичного Союзу шляхом прискорення переходу до чистої енергетики та припинення будь-якої залежності від викопного палива, що експортується з Російської Федерації", – йдеться в обгрунтуванні до Закону про промисловість з нульовим рівнем викидів.

Перелік технологій із нульовим рівнем викидів парникових газів є позицією депутатів Європарламенту щодо проєкту закону, який ставить за мету до 2030 року виробляти 40% від потреб ЄС на цих ринках, на які також претендують Китай і США.

17 технологій включають:

  • відновлювану енергію (вітрову та сонячну),
  • ядерну енергію,
  • зберігання енергії;
  • уловлювання, транспортування, впорскування, зберігання та використання двоокису вуглецю, метану та закису азоту;
  • водень,
  • альтернативні види палива,
  • біометан,
  • теплові насоси та біоматеріали.

Як повідомляла ЕкоПолітика, у березні Європейська комісія розробила закон про промисловість з нульовими викидами, який покликаний прискорити дозвільні процедури для ключових проєктів 5 напрямків зелених технологій.

Згодом, на Єврокомісію подали до суду ЄС через включення природного газу та ядерної енергетики до класифікації екологічно сталих видів діяльності для інвесторів – “зеленої” таксономії.

Читайте також
Новий Європарламент менш схильний до “зеленого” порядку денного, – аналітики
Новий Європарламент менш схильний до “зеленого” порядку денного, – аналітики

Існує розкол у думках щодо подальшої реалізації Green Deal

Європарламент визнав підрив Каховської ГЕС воєнним злочином росії
Європарламент визнав підрив Каховської ГЕС воєнним злочином росії

Євродепутати закликали запровадити нові санкції проти росії

Євродепутати підтримали посилення енергозбереження та розвитку ВДЕ
Євродепутати підтримали посилення енергозбереження та розвитку ВДЕ

Тепер кожна держава-член повинна розробити транскордонні проєкти для розширення “зеленої” електроенергії

Європарламент підтримав надання газу та ядерній енергетиці “зеленого” статусу
Європарламент підтримав надання газу та ядерній енергетиці “зеленого” статусу

Якщо 20 із 27 країн-членів ЄС не виступлять проти пропозиції, вона буде прийнята в закон