Новий Європарламент менш схильний до “зеленого” порядку денного, – аналітики shutterstock

Новий Європарламент менш схильний до “зеленого” порядку денного, – аналітики

Ганна Велика

Існує розкол у думках щодо подальшої реалізації Green Deal

Аналітики агентства Reuters проаналізували проєкти документів щодо політичних пріоритетів на наступний 5-річний термін повноважень Європарламенту і виявили, що деякі з найбільших груп законодавців мають намір заблокувати нову кліматичну політику або відкотити назад деякі з вже чинних.

Результати свого аналізу фахівці оприлюднили на сайті агентства.

Розглянувши проєкти документів, аналітики стверджують, що як правоцентристська Європейська народна партія (ЄНП), найбільша депутатська група, так і права Європейська група консерваторів і реформістів (ЄКР), четверта за величиною, хочуть переглянути заборону ЄС на продаж нових автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння до 2035 року.

"ЄКР наполягатиме на скасуванні цієї заборони", – йдеться в проєкті пріоритетів групи.

Група також оскаржуватиме очікувану пропозицію Європейської комісії зобов'язати ЄС скоротити викиди парникових газів на 90% до 2040 року порівняно з рівнем 1990 року.

"На тлі безпрецедентних глобальних викликів, ескалації цін на енергоносії та зростання витрат на викиди вуглецю ми стурбовані термінами досягнення цієї амбітної кліматичної цілі", – цитують документ аналітики Reuters.

У проєкті документа ЄНП не згадується мета 2040 року. У ньому зазначено, що група підтримує наявні цілі ЄС щодо викидів, але інші "зелені" політики повинні бути відкладені – в тому числі майбутня заборона на імпорт товарів, пов'язаних з вирубкою лісів.

Разом ЄНП та ЄКР мають 266 з 720 депутатів у Європарламенті. Заклики до зміни кліматичної політики, ймовірно, також підтримають представники новоствореного ультраправого альянсу "Патріоти за Європу". Він складається з 84 депутатів.

З проєкту пріоритетів другої за чисельністю групи в Європарламенті – соціалістів і демократів у складі 136 депутатів – випливає, що вони виступають проти послаблення кліматичної політики і прагнуть досягти амбітної кліматичної мети до 2040 року.

Цю позицію також підтримують ліберальна група Renew та “зелені”, які представлені 129 депутатами.

"Ми очікуємо, що Комісія візьме на себе зобов'язання продовжувати “Зелений курс” ... без відступу", – йдеться в проєкті пріоритетів Renew.

Аналітики констатували, що такий розкол створює головний біль для президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн, яка намагається заручитися підтримкою більшості законодавців ЄС на голосуванні наступного тижня, щоб виграти другий термін на своїй посаді.

Днями ЕкоПолітика повідомляла, що на думку аналітиків Європейської обсерваторії кліматичної нейтральності, країни ЄС йдуть у "хибному напрямку" при зниженні рівня вуглекислого газу.

Читайте також
Європарламент ухвалив рішення щодо включення атомної енергетики до "зелених технологій"
Європарламент ухвалив рішення щодо включення атомної енергетики до "зелених технологій"

Депутати Європарламенту вважають, що технології з нульовим рівнем викидів мають важливе значення для декарбонізації економіки ЄС

Європарламент визнав підрив Каховської ГЕС воєнним злочином росії
Європарламент визнав підрив Каховської ГЕС воєнним злочином росії

Євродепутати закликали запровадити нові санкції проти росії

Євродепутати підтримали посилення енергозбереження та розвитку ВДЕ
Євродепутати підтримали посилення енергозбереження та розвитку ВДЕ

Тепер кожна держава-член повинна розробити транскордонні проєкти для розширення “зеленої” електроенергії

Європарламент підтримав надання газу та ядерній енергетиці “зеленого” статусу
Європарламент підтримав надання газу та ядерній енергетиці “зеленого” статусу

Якщо 20 із 27 країн-членів ЄС не виступлять проти пропозиції, вона буде прийнята в закон