Експерт розповів про корупційні ризики законопроєкту "Про промзабруднення" Shutterstock

Експерт розповів про корупційні ризики законопроєкту "Про промзабруднення"

На думку фахівців, документ потребує змін, які допоможуть створити прозорі правила для підприємств та сприятливий інвестиційний клімат

Законопроэкт №4167 про промислові викиди відповідає вимогам Угоди про асоціацію України з ЄС, але потребує доопрацювання через корупційні ризики.

Про це в ефірі телеканалу " Україна 24 " заявив гендиректор Центру екології і розвитку нових технологій Владислав Антипов

"На жаль, за нашою національною українською традицією в законопроєкти постійно додають всілякі корупційні положення. Які замість того, щоб поліпшити ситуацію, шкодять. Наприклад, до законопроєкту №4167 бізнес-асоціації, бізнес-експерти, промислові підприємства багато разів намагалися давати свої зауваження і правки. Але більша частина цих правок не була почута. Тому справа ця потрібна. Але в тій редакції, в якій він є зараз – це, м'яко кажучи, ризиковано, а чесно кажучи – згубно", – заявив експерт.

За його словами, законопроєкт з правками дасть стимул для інвесторів, адже створить прозорі правила та умови для розвитку підприємств.

"Ну а якщо триватиме така ж робота над законопроєктом, яка була до цього, коли йде розмова в режимі: "Дякую, ми вас почули, але будемо робити по-своєму", то краще його не брати в першому читанні, а добре доопрацювати, і після цього нормальний законопроєкт виносити в зал", – резюмував Антипов.

Раніше повідомлялося, що в четвер, 15 липня, Верховна Рада на позачерговому засіданні в третій раз не прийняла в першому читанні законопроєкт 4167, який передбачає встановлення системи контролю промислового забруднення в рамках проєкту "Найкращих доступних технологій і методів управління для України".

Також ЕкоПолітика писала про те, що законопроєкт став скандальним, оскільки проти нього виступили багато галузевих організацій та представники бізнесу.

Читайте також
Верховна Рада втретє провалила законопроєкт "Про промзабруднення"
Верховна Рада втретє провалила законопроєкт "Про промзабруднення"

Згідно документу, підприємства мають понад 12 років на впровадження НДТМ, за умови отримання відступу у Міндовкілля

П'ять питань до скандального законопроєкту "Про промислове забруднення"
П'ять питань до скандального законопроєкту "Про промислове забруднення"

У Верховній Раді вже заявляли, що законопроєкт визначає занадто стислі терміни перехідного періоду