На території національного природного парку "Тузлівські лимани" вже кілька днів тривають незаконні будівельні роботи, унаслідок яких видозмінюється природний контур берега Чорного моря.
А саме компанія "ОК Граніт" проводить відсипання будівельним сміттям шпори в акваторії Чорного моря. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив завідувач наукового відділу, доктор екологічних наук Національного природного парку "Тузлівські лимани" та за сумісництвом природозахисник Іван Русєв.
"Протизаконні роботи проводяться В. Могільниковим, "ОК Граніт" – тією організацією, яка незаконно побудувала будинок на піску й багато років масштабно браконьєрить у "Тузлівських лиманах", – написав Русєв.
За словами еколога, поява штучного утворення може стати причиною серйозних обривів схилів уздовж курорту Лебедівка, зникнення частини пляжів і перекриття уздовжберегових міграційних шляхів гідробіонтів.
За фактом порушення природоохоронного законодавства адміністрація нацпарку звернулася в прокуратуру, поліцію й екологічну інспекцію. Крім того, було надіслано листа в Міндовкілля, проте зупинити роботи не виходить.
Екологи Іван Русєв та Ірина Вихристюк вважають, що прикордонники й поліція не протидіють незаконним береговим роботам.
"Про те, що там почалися протизаконні роботи, ще кілька тижнів тому написала як у прокуратуру, так і в поліцію директорка нацпарку Ірина Вихристюк. Однак жодної реакції. Роботи тривають і проводяться через бездіяльність як прикордонників, так і прокуратури й Татарбунарської поліції. Тим більше поліція відмовляється дати адміністрації нацпарку якусь інформацію, хоча туди виїжджав наряд поліції й була бійка правопорушників із поліцією", – пише в соцмережі учений.
Співробітники нацпарку повідомили про порушення в екоінспекцію, яка жодних заходів поки не вжила, а охорона "Тузлівських лиманів" не може самостійно протистояти компанії "ОК Граніт".
"Екоінспекція Одеської області за нашими заявами вчора виїхала на місце злочину на 1 км піщаного пересипу нацпарку, але нічого поки реально зробити не змогла і поїхала. Служба державної охорони нацпарку впоратися самостійно з цим кричущим беззаконням, на жаль, не може", – додав Русєв.
Нині адміністрація парку надіслала оперативну інформацію в Міністерство захисту довкілля, але зворотного зв'язку поки не отримала.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, президента України Володимира Зеленського закликали накласти вето на закон, що ставить під загрозу існування парків і заповідників.