В Україні грошові стягнення за порушення норм природоохоронного законодавства розподіляються між фондами з охорони довкілля, державним, обласним та місцевим бюджетами, що визначається спеціальними законами.
Адміністративні штрафи за екопорушення повністю перераховуються до Державного бюджету, повідомляє Держекоінспекція у Вінницькій області у Facebook.
Так в статті 47 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища” визначено, що грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища в результаті господарської та іншої діяльності, перераховуються на рахунки фондів охорони навколишнього природного середовища за місцем заподіяння екологічної шкоди.
30% грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності перераховується до спеціального фонду Державного бюджету. Це визначено в ст 29 Бюджетного кодексу України.
А стаття 691 БКУ встановлює, що 50% грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності перераховується до бюджетів органів місцевого самоврядування (крім бюджетів міст Києва та Севастополя), а 20% – до обласних бюджетів та бюджету Автономної Республіки Крим.
Використання коштів, які сплачують екопорушники, регулює Постанова Кабінету Міністрів України № 1147 від 17 вересня 1996 року.
Нагадаємо, в Україні існує декілька видів екологічних податків, які підприємства мусять сплачувати в обов'язковому порядку.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Україні з 2 по 8 вересня порушники природоохоронного законодавства завдали збитків довкіллю на суму понад 6 млн гривень та сплатили до держбюджету 1,78 млн гривень у добровільному та примусовому порядку.