Суд оштрафував лісгосп на Закарпатті на мільйон гривень за масштабну вирубку дерев shutterstock

Суд оштрафував лісгосп на Закарпатті на мільйон гривень за масштабну вирубку дерев

Катерина Бєлоусова

Лісгосп не відшкодував збитки добровільно

Господарський суд Закарпатської області вирішив стягнути зі Свалявського лісгоспу, що у Мукачівському районі, понад 889 тисяч гривень за незаконну рубку дерев.

Також частина дерев була пошкоджена до ступеня припинення та неприпинення росту, повідомляє Державна екологічна інспекція у Закарпатській області у Facebook.

В повідомленні розповіли, що екоінспектори виявили порушення під час позапланової перевірки лісгоспу. Вони обчислили розмір шкоди заподіяної лісу та пред’явили претензію.

Зазначається, що лісгосп не відшкодував збитки добровільно. Саме тому фахівці Держекоінспекції подали позовну заяву до Господарського суду.

“Постановою Західного апеляційного господарського суду в січні 2023 року рішення Господарського суду Закарпатської області залишено без змін”, – наголосили в пресслужбі.

Нагадаємо, у Карпатах ТОВ “Буковель” планує побудувати ще 2 мегакурорти, окрім курорту “Свидовець”, а саме “Бистриця” та “Турбат” розміром 1400 гектарів.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Закарпатті прокуратура повідомила про підозру чиновниці з Ужанського національного природного парку, з дозволу якою незаконно зрубали понад 2 тисячі дерев. Це завдало збитків на понад 157 мільйонів гривень.

Читайте також
Суд змусив локомотиворемонтний завод заплатити “кругленьку суму” за забруднення Львова
Суд змусив локомотиворемонтний завод заплатити “кругленьку суму” за забруднення Львова

Стягнуті гроші використають для реалізації екологічних програм регіону

Хмельниччина стала лідером тижня за масштабами екопорушень
Хмельниччина стала лідером тижня за масштабами екопорушень

За цей період з порушників вдалося стягнути понад 1,5 мільйона гривень екозбитків