Екоактивісти розчистили звалище в Києві та розповіли про незвичайні знахідки shutterstock.com

Екоактивісти розчистили звалище в Києві та розповіли про незвичайні знахідки

Романа Слісар

Після толоки до ситуації підключилася місцева влада, організувавши вивезення тих відходів, які не підлягають переробці

Під час прибирання парку на Осокорках у Києві активісти організації "Екологічна Альтернатива" знайшли гроші, документи та ключі від квартири.

Про це повідомили на сторінці організації у Facebook.

Як зазначається, сміття в зазначену місцевість на Лівому березі привозять недобросовісні громадяни. Окрім будівельних уламків та листя на звалищі було багато пластику, скла та інших побутових відходів.

"Ми вирішили не лише прибрати, але й відсортувати зібране сміття", – наголосили в повідомленні, додавши що після акції до ситуації підключилася місцева влада, організувавши вивезення тих відходів, які не підлягають переробці.

"Наше завдання – привернути до цього увагу. Показати владі, що ця проблема є, і її потрібно вирішувати. Ми домовилися із місцевим "Благоустроєм", який не в змозі це все опанувати, щоб вони вивезли сміття" – зазначив Сергій Волков.

Він додав, що зібране сміття, яке можна переробити, передали ТОВ "Київміськвторресурс".

За словами активістів, на звалищі знаходили дуже багато одягу – речі, які можна було віддати на благодійність, просто викинули.

"Одяг можна здавати в різні організації. Наприклад, в "Червоний Хрест" – і тоді люди, які його потребують, собі забирають. Якщо ж ви його викинете, він вже нікому не буде потрібний", – наголосили в "Екологічній Альтернативі".

"Ми хочемо показати це владі, щоб вона ставила собі питання, як нам будувати сміттєпереробні підприємства. В Європі їх сотні і тисячі. В нас, на жаль – в Україні, в Києві – немає жодного сучасного. Без сміттєпереробних підприємств ми будемо тонути у смітті", – стверджує Єгор Фірсов.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що  Дніпрі студенти восьми місцевих вишів організували прибирання острова Зелений.

Також стало відомо, скільки сміття на рік генерують українці: опублікована показова статистика.

Читайте також