Близько третини українського експорту до Європейського Союзу підпаде під дію нового кліматичного інструмента - вуглецевого корекційного механізму імпорту (ВКМІ, СВАМ – англ.).
Ukrainian Business & Trade Association (UBTA), як асоціація, що представляє інтереси українських експортерів на зовнішніх ринках, зокрема ринку ЄС, підготувала першу інфографіку про CBAM.
Зазначається, що цей документ Європейська комісія має намір офіційно представити на розгляд держав-членів та Європейського парламенту 14 липня цього року. Відповідний європейський законопроєкт може бути ухвалений і почати працювати вже з 2023 року.
Законопроєкт ЄС у поточній редакції фіксує такі положення, як:
- план та умови впровадження CBAM;
- механізм адміністрування платежу;
- перелік товарів, що підпадають під дію CBAM;
- нові європейські органи, які адмініструватимуть CBAM.
CBAM матиме прямий і суттєвий вплив на український експорт до ЄС таких товарних позицій: метали, мінеральні добрива, цемент та електроенергія.
Згідно з попередніми даними про CBAM, Єврокомісія має намір ввести цифрові CBAM-сертифікати для обліку емісії СО2 під час виробництва продукції, що імпортується на основі середньої аукціонної ціни квот на викиди в системі торгівлі викидами ЄС (EU ETS).
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Україна під час переговорів з Європейським Союзом домовилася про застосування особливого підходу в межах впровадження механізму вуглецевого коригування імпорту.