Безпечна утилізація медичних відходів: ДЕІ розробила нормативні документи Facebook

Безпечна утилізація медичних відходів: ДЕІ розробила нормативні документи

Людмила Гончаренко

Документи дозволяють уніфікувати роботу підприємств, діяльність яких пов’язана з медичними відходами

Фахівці Держекоінспекції розробили та направили на погодження до Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України два нормативно-правових документи, що дозволяють уніфікувати роботу підприємств, діяльність яких пов’язана з медичними відходами.

Про це повідомляє голова Держекоінспекції Андрій Мальований на своїй Facebook-сторінці.

Мова йде про документи, ухвалення яких необхідне для того, щоб утилізація медвідходів проходила для довкілля безпечно.

Перший документ – це Методика визначення викидів забруднюючих речовин при спалюванні небезпечних медичних відходів. Він встановлює єдиний підхід до визначення питомих викидів, що генеруються під час роботи сміттєспалювального обладнання. 

Методика заснована на засадах Європейської системи інвентаризації "CORINAIR" і в подальшому дозволить чітко визначати відхилення від дозволів на викиди, а підприємствам – скорочувати емісію забруднюючих речовин.

Другий документ – це Правила експлуатації об’єктів поводження з медичними відходами. Зокрема, передбачається обов’язкова установка на печі устаткування та засобів регулювання викидів – газоочисників, електрофільтрів тощо. Також встановлюються вимоги щодо процесу спалювання медвідходів, регулярності експертиз ґрунтів та стічних вод, пожежної безпеки на підприємстві.

“Сподіваюсь на ухвалення проектів нормативно-правових актів, розроблених в ДЕІ, оскільки це дозволить зменшити негативний вплив на довкілля від спалювання медвідходів”, – повідомив Мальований.

Наразі в Україні діють Державні санітарно-протиепідемічні правила і норми щодо поводження з медичними відходами. Однак ця сфера, враховуючи пандемію та утворення більшого обсягу засобів індивідуального захисту, відпрацьованих інструментів тощо у лікарнях, потребує детальнішого регулювання.

Нагадаємо, ЕкоПолітика писала про те, що нещодавно Держекоінспекція отримала повноваження контролювати забруднення моря: це стало можливим з прийняттям Кабінетом Міністрів України відповідної постанови.

Читайте також
На Харківщині прибрали мішки з СOVID-відходами, які викинули просто неба
На Харківщині прибрали мішки з СOVID-відходами, які викинули просто неба

Селищна рада домовилася про утилізацію відходів

В Італії створили асфальт з використаних медичних масок
В Італії створили асфальт з використаних медичних масок

Такий асфальт має більшу довговічність та потребує менше сировини

"Україна без сміття" безплатно прийме на утилізацію медвідходи
"Україна без сміття" безплатно прийме на утилізацію медвідходи

Киян закликали не змивати ліки в каналізацію, а приносити на переробку