На Харківщині прибрали мішки з СOVID-відходами, які викинули просто неба

На Харківщині прибрали мішки з СOVID-відходами, які викинули просто неба
Катерина Бєлоусова

Селищна рада домовилася про утилізацію відходів

У Харківській області у Красноградському районі прибрали нелегальне звалище медичних відходів, зокрема з тестами на коронавірус COVID-19.

Сім мішків з цими відходами виявили поблизу села Дубові Гряди завдяки зверненню людей, повідомляє Державна екологічна інспекція у Харківській області у Facebook.

В повідомленні наголосили, що розміщення медичних відходів на відкритому ґрунті є порушенням вимог Закону №2320-IX "Про управління відходами".

Екоінспектори наклали штраф на посадову особу Сахновщинської селищної ради та надіслали лист щодо необхідності приведення території до належного екологічного стану.

Зазначається, що селищна рада уклала договір з ТОВ "ЕКО-НОВА" для утилізації медичних відходів та прибрала територію звалища.

Нагадаємо, у 2021 році правоохоронці викрили компанію, яка замість спалювання медичних відходів скидала їх просто на земельні ділянки в Київській, Миколаївській і Львівській областях. Протягом 2020-2021 років компанія отримала для утилізації від закладів охорони здоров’я понад 6 тисяч тонн медичних відходів, серед яких відходи з інфекційних лікарень та Covid-відділень.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Харківщині екоінспектори провели рейди в понад 10 громадах де виявили низку стихійних сміттєзвалищ в рамках акції з благоустрою "За чисте довкілля".

Читайте також
Громади Харківщини відмовляють екологам у створенні заповідних територій
Громади Харківщини відмовляють екологам у створенні заповідних територій

В ОДА навіть пішли на порушення закону, не надаючи ні зауважень, ні схвалення клопотань

Прифронтова Харківщина згорнула екопрограми через війну. Куди йде екоподаток?
Прифронтова Харківщина згорнула екопрограми через війну. Куди йде екоподаток?

Востаннє з фонду ОНПС кошти пішли на утилізацію ламп розжарювання у 2024 році

Громада на Харківщині економить на вивезенні сміття завдяки пресу для пластику
Громада на Харківщині економить на вивезенні сміття завдяки пресу для пластику

За перший місяць роботи обладнання вдалося заощадити вже 30 тис. грн

На колишньому Грибовицькому полігоні квітнуть тюльпани. Як триває рекультивація?
На колишньому Грибовицькому полігоні квітнуть тюльпани. Як триває рекультивація?

Вже влітку планують завершити покриття звалища ґрунтом та висадку рослин