На Хаджибейському лимані в Одеській області зафіксували масовий мор креветок.
Товстий шар із величезної кількості мертвих ракоподібних на березі помітили рибалки. Зокрема, одесит Сергій Забегловський опублікував відповідні фото замору у Facebook.
"Ось таку картину довелося спостерігати сьогодні [22 червня] на лимані, шар мертвої креветки на березі досягав 15 сантиметрів", — підписав він знімки.
Очевидець події розповів виданню "Думська", що загибель величезної кількості креветок виявили в районі села Тихе Усатівської ОТГ.
"Коли зайшли у воду, то разом із мулом піднімалися мертві креветки. Вочевидь, те, що на березі, — це тільки мала частина, а більше креветок лежить на дні", — припустив пан Сергій.
За словами наукового співробітника Інституту морської біології НАН України, кандидата біологічних наук Євгенія Соколова, причин мору креветки в лимані може бути багато — від різкого підвищення температури повітря до забруднення води під час нещодавніх дощів.
Зазначається, що такі інциденти на лимані не є рідкістю. Як розповіла порталу Odessa.online керівниця відділу іхтіології та регулювання рибальства Чорноморського рибоохоронного патруля Ольга Рудей, мор у Хаджибейському лимані починається в травні-червні ось уже пʼять років. Причина полягає в критичній нестачі кисню.
За словами експертки, креветки просто задихаються під час цвітіння токсичних синьо-зелених водоростей, спричиненого дощами та підвищенням температури, а також через викиди сірководню.
"Викид відбувається на дні, потім сірководень піднімається на поверхню. Звідси ми спостерігаємо такі білі плями та відчуваємо специфічний запах. Оскільки креветка глибоководна, то відбувається її задушення", — пояснила Рудей.
За результатами останніх досліджень екологів, рівень кисню в Хаджибейському лимані впав до критичної позначки: менш ніж два міліграми на літр за норми в чотири міліграми.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що в Чорноморському біосферному заповіднику, розташованому біля Одеси, затримали браконьєрів, які виловили близько 4,5 тонн креветок.