Активісти через суд скасували дозвіл на будівництво на території екопарку "Осокорки"

Активісти через суд скасували дозвіл на будівництво на території екопарку "Осокорки" myslenedrevo.com.ua
Ганна Велика

Боротьба містян за цю зелену зону триває вже понад 4 роки

25 квітня Волинський окружний адміністративний суд скасував дозвіл на будівництво ТОВ "Контактбудсервіс" на території екопарку “Осокорки”.

Про це активісти громадської організації "Екопарк Осокорки" повідомили у Facebook.

За їхніми словами, у рішенні суд зазначив, що будівельні роботи проводилися за відсутності правових підстав та з порушенням норм законодавства.

“Наша справа потрапила до Луцька шляхом автоматичного розподілу після розформування у 2022 році корумпованого Окружного адміністративного суду Києва. І ось що буває, коли рішення ухвалює незаангажований суддя: перемагає Закон, а не забудовник”, – наголосили активісти.

Вони говорять, що це лише питання часу, коли вони остаточно захистять “цю унікальну природну перлину Києва”.

У ГО “Екопарк Осокорки” попередили, що рішенням суду дозвіл на будівництво житлового комплексу “Н2О”, який мав постати на території екопарку, скасовано.

Тому будь-які пропозиції щодо купівлі квартир у цьому ЖК є незаконними та можуть бути кваліфіковані як шахрайство.

“Інвестування у незаконне будівництво – це свідома співучасть у злочині. Кожен, хто ігнорує очевидні порушення, несе за це відповідальність”, – наголосили вони.

Активісти подякували всім, хто захищав і продовжує захищати разом із ними екопарк “Осокорки”. Особливу подяку вони висловили воїнам Збройних сил України, завдяки мужності й жертовності яких вони мають змогу продовжувати боротьбу за природу, за Київ та за майбутнє України.

Нагадаємо,  у березні 2021 року громадська організація "Екопарк Осокорки" звернулася до президента України Володимира Зеленського через заплановане знищення в Києві озер, а також понад 200 гектарів водно-болотних угідь, луків і лісу. У квітні того ж року київські екоактивісти збиралися на Великий інформаційний мітинг на пісках, щоб урятувати екопарк "Осокорки".  У грудні 2021 року ми розповідали про те, як відбувається правова війна за природні території між забудовником та екоактивістами.

Читайте також
Дайджест екозлочинів тижня: вирубка лісів на 100+ млн грн, браконьєрство та захист заповідників
Дайджест екозлочинів тижня: вирубка лісів на 100+ млн грн, браконьєрство та захист заповідників

"Ліси України" продовжують платити громадам за неналежну охорону лісів

5 червня — День довкілля: що може врятувати планету від кліматичної кризи
5 червня — День довкілля: що може врятувати планету від кліматичної кризи

В ООН закликають до скорочення викидів та переходу на чисті енерготехнології

Майже 800 млн на екологію за 2025 рік: які екопріоритети у Чернігівської області
Майже 800 млн на екологію за 2025 рік: які екопріоритети у Чернігівської області

На збереження біорізноманіття витратили лише 6% коштів

Вирубку лісів під ЛЕП у Карпатах призупиняють через виявлені рідкісні види
Вирубку лісів під ЛЕП у Карпатах призупиняють через виявлені рідкісні види

Громадські екоексперти від початку називали фіктивним обстеження, яке проводилося перед рубками