Екоактивісти зібралися разом, щоб урятувати Осокорки

Екоактивісти зібралися разом, щоб урятувати Осокорки

Маргарита Толстих

Під час мітингу також підписали звернення до президента Володимира Зеленського із вимогою поопікуватися долею озер на Осокорках

3 квітня у Києві екоактивісти зібралися на Великий інформаційний мітинг на пісках, щоб урятувати екопарк "Осокорки".

Відео із місяця події опублікували у спільноті Facebook "Екопарк Осокорки".

Мітинг розпочали о 12:00. Екоактивісти зібралися поблизу будівельного паркану між озерами Небреж і Тягле. Стояли із блакитними прапорами громадської організації та плакатами. На одних із них - заклик рятувати Осокорки. Інший плакат показує фотоісторію однойменного екопарку.

На кадрах видно, що просто поза спинами мітингарів - будівельні крани та "скелети" недобудов. Поблизу - купи будівельного сміття.

Все це, кажуть активісти, дії незаконного забудовника. Підприємство хоче засипати озера на Осокорках та почати будівництво житлового комплексу.

Місцеві мешканці виступають проти забудови. Кажуть, що хочуть не черговий довгобуд, а зону для відпочинку. Тим паче, що за десятиліття існування озер навколо них уже сформувалася своя унікальна екосистема.

Екоактивісти вже підписали звернення до президента України з вимогою захистити озера на Осокорках від свавілля забудовника. Також кияни, які прийшли на мітинг, допомогли активістам прибрати біля озер Небреж і Тягле. Таким чином озера вже почали готувати до купального сезону.

Як писала ЕкоПолітика раніше, київські екоактивісти звернулися до Зеленського через знищення озер на Осокорках. Вони вимагають винести це питання на розгляд РНБО.

Похожие материалы
Низка країн ЄС досягли енергетичної цілі сталого розвитку раніше 2030 року
Низка країн ЄС досягли енергетичної цілі сталого розвитку раніше 2030 року

Швеція, Фінляндія та Латвія отримують 40% енергії з відновлюваних джерел

Голову Держлісагентства звинуватили у приховуванні масштабів незаконних рубок
Голову Держлісагентства звинуватили у приховуванні масштабів незаконних рубок

Виявлений обсяг незаконних зрубаних дерев у 2023 році міг би поміститися у двох лісовозах з причепами