Абрамовський може втратити посаду: ЗМІ назвали ймовірних наступників очільника Міндовкілля Парламент.UA

Абрамовський може втратити посаду: ЗМІ назвали ймовірних наступників очільника Міндовкілля

Зоряна Бердник

На посаду нового міністра розглядають 5-6 кандидатур

Найближчим часом у Кабінеті міністрів України плануються ротації. Серед тих, хто може втратити своє крісло, звучить ім'я й міністра захисту довкілля Роман Абрамовського.

Про звільнення Абрамовського йдеться вже втретє, але цього разу шанси втратити роботу в нього дуже високі. Про те, хто його може замінити, написало видання "Телеграф".

"В Офісі [президента України] обговорюють 5-6 кандидатур. Найвідоміші прізвища — Скічко, Фірсов, Гайдай, Криворучкіна", — заявило джерело видання в ОПУ.

Шоумен Олександр Скічко народився в Черкасах, сьогодні очолює Черкаську облдержадміністрацію. Скічко — зять великого українського бізнесмена Леоніда Юрушева. Юрушев володіє чотирма готелями в Києві та має лісопильний бізнес. Саме через інтерес до лісу Юрушев може лобіювати зятя на посаду міністра захисту довкілля.

Єгор Фірсов — родом із Донецька. Народний депутат Верховної Ради минулого скликання, що втратив свій мандат після виходу з фракції БПП. Сьогодні проявляє активність, організовує різні екологічні акції, наприклад "Марш за Київ". У 2019-2020 керував Державною екологічною інспекцією, у 2020 році йому спалили автомобіль. Розглядається в запасний варіант як впізнавана медійна особа.

Сергій Гайдай — голова Луганської обласної державної адміністрації. Родом із Сєвєродонецька Луганської області. Лобіювання Гайдая на посаду очільника Міндовкілля також може бути пов'язано з питаннями розвитку лісового господарства: за луганські ліси останнім часом тривають політичні битви як на місцевому, так і на столичному рівнях. Днями займався висаджуванням дерев.

Народна депутатка Олена Криворучкіна — заступниця голови комітету з питань екологічної політики у Верховній Раді, кандидатка геологічних наук. Родом із Кривого Рогу. Широку популярність отримала після публікації в ЗМІ її любовного листування в сесійній залі парламенту.

Зазначимо, що нинішній міністр захисту довкілля Роман Абрамовський написав заяву про відставку ще в грудні 2020 року, і ця заява "десь у Раді лежить".

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у травні головний редактор видання "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов заявив, що Офіс президента України очікує отримати заяву про відставку від міністра захисту довкілля та природних ресурсів Романа Абрамовського.

Читайте також
Активісти закликали нардепів не звільняти міністра Абрамовського
Активісти закликали нардепів не звільняти міністра Абрамовського

Виконавча директорка "Екодії" вважає, що рішення про звільнення міністра — політичне

Ексміністр екології закликав екоспільноту втрутитися в ситуацію з відставкою Абрамовського
Ексміністр екології закликав екоспільноту втрутитися в ситуацію з відставкою Абрамовського

Семерак попросив фахівців долучитися до вибору нового кандидата на посаду міністра

Міністр Абрамовський іде з посади: скільки обіцянок він виконав, а скільки – провалив
Міністр Абрамовський іде з посади: скільки обіцянок він виконав, а скільки – провалив

Очільнику Міндовкілля вдалося виконати близько половину; точно провалені – щонайменше 10%

Ні з ким не сварився і вірний президенту: що відомо про можливого наступника Абрамовського
Ні з ким не сварився і вірний президенту: що відомо про можливого наступника Абрамовського

Нардеп нещодавно потрапив в скандал з декларацією за 2020 рік