І так інспекція нарахувала 4 млрд грн збитків (штраф), провівши 46 500 перевірок у 2021 році. "Середній чек" — близько 86 000 грн за перевірку. У ДЕІ працюють близько 1000 інспекторів, а це означає, що на рік на одного інспектора випадає близько 46 перевірок, на місяць — близько 4.
Звичайно, найцікавіша, важлива, красива, ну і просто величезна цифра — 4 000 000 000 грн!!!! Ви уявляєте, адже це лише те, що нечисленний штат інспекторів встиг нарахувати, а якби ДЕІ була укомплектована на всі 100%, гадаю, цифра була б усі 12 млрд грн. Які грошища! А?
Але... Цифра, звичайно, гарна, але абсолютно нічого не означає в боротьбі із захистом навколишнього середовища. Річ у тому, що інспекція зазвичай збирає не більш як 1-5% від сум штрафів, які вони виписують. По-друге: здебільшого штрафи виписуються державним чи комунальним компаніям. Тобто кошти на виплату цих штрафів беруться, можна сказати, з одного гаманця — платників податків. Тобто, по суті, 4 млрд грн — це віртуальні гроші, яких немає.
А ось утримання борців з інспекції бюджету країни коштує близько 400 млн грн на рік. Виходить, вони навіть не відпрацьовують своє утримання.
Навіть якщо ми припустимо, що інспекція встигне зібрати оголошену суму, то вся ця сума надійде до бюджету країни... а не на відшкодування збитків навколишнього середовища.
Це просто цифри, якими нас годують, як великими досягненнями.