У зоні відчуження ЧАЕС незаконно вирубали сотні вікових сосен на 120 млн грн 

У зоні відчуження ЧАЕС незаконно вирубали сотні вікових сосен на 120 млн грн  shutterstock

Ганна Велика

Загальна сума збитків, виявлених аудиторами у ДСП “Північна Пуща”, сягнула приголомшливої цифри у 264 млн грн

Державні аудитори перевірили діяльність Державного спеціалізованого підприємства “Північна Пуща”, що перебуває у сфері управління Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) та викрили ряд серйозних порушень, серед яких протиправне знесення сторічних дерев на 120 млн грн під виглядом “санітарних рубок”.

Про це повідомила пресслужба Північного офісу Держаудитслужби.

Перевіряльники встановили, що на площі 29,4 га ДСП “Північна Пуща” проводилися суцільні “санітарні рубки” без застосування процедури оцінки впливу на довкілля (ОВД), що є порушенням законодавства. Така експертиза можливих наслідків для екосистеми мала проводитися перед початком робіт в обов’язковому порядку. Збитки від неправомірної рубки дерев склали 4,7 млн грн.

Пізніше на території одного з лісництв, яке входить до ДСП “Північна Пуща”, аудитори виявили у рази більшу неправомірну вирубку лісу. Вони зафіксували сотні зрізаних вікових сосен. За попередньою оцінкою, правопорушники у цьому лісництві завдали державі збитків на суму 114 млн грн.

Фахівці Держаудитслужби також з’ясували, що через неефективне управління підприємство потерпає від хронічного недофінансування, більшість активів “Північної Пущі” списані або втрачені, а укладання невигідних контрактів призвело до багатомільйонних збитків. Підприємство має велику заборгованість по зарплатах для працівників, але це не завадило ДСП збільшити витрати на надмірні надбавки керівництву.

Аудитори пообіцяли передати правоохоронним органам матеріали за результатами  перевірки для подальшого відшкодування заподіяних збитків та притягнення винних до відповідальності.

У лютому ЕкоПолітика повідомляла, що екопрокуратура розслідує вирубку 200 віковічних дубів у Чорнобильському заповіднику, до якої можуть бути причетні чиновники з держпідприємства “Північна Пуща”.

У березні ми розповідали, що рейдова група під час першої позапланової перевірки Чорнобильської зони виявила понад 500 пнів зрізаних дерев та розорювання земель для сільськогосподарських робіт у радіаційно-екологічному біосферному заповіднику.

У квітні ЕкоПолітика інформувала про виявлення 12 незаконних рубок лісу у Чорнобильській зоні.

Читайте також
Дайджест екозлочинів тижня: вирубка лісів на 100+ млн грн, браконьєрство та захист заповідників
Дайджест екозлочинів тижня: вирубка лісів на 100+ млн грн, браконьєрство та захист заповідників

"Ліси України" продовжують платити громадам за неналежну охорону лісів

В Україні проведуть національну інвентаризацію лісів
В Україні проведуть національну інвентаризацію лісів

Пошкоджень різного ступеня через війну зазнали близько 2,9 млн га лісових масивів

Мільйони гривень на штрафи замість відновлення лісів: новий тренд "ефективної" роботи від "Лісів України"
Мільйони гривень на штрафи замість відновлення лісів: новий тренд "ефективної" роботи від "Лісів України"

Про прибутки своєї галузі лісівники говорять багато. Про те, скільки коштують державі їхні помилки, воліють мовчати 

Вирубку лісів під ЛЕП у Карпатах призупиняють через виявлені рідкісні види
Вирубку лісів під ЛЕП у Карпатах призупиняють через виявлені рідкісні види

Громадські екоексперти від початку називали фіктивним обстеження, яке проводилося перед рубками