Ірина Черниш
Голова ГО Save DniproSaveEcoBot – найбільший в Україні агрегатор екологічних даних про забруднення, забруднювачів та інструменти захисту довкілля, який створила 2018 року команда SaveDnipro.
Серед відзнак екологині – Стейкхолдер зелених змін 2018, Open Data Leader Award 2019, Берегиня довкілля 2020, Подяка Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України за активну громадянську позицію та вагомий внесок у розвиток інновацій у сфері захисту довкілля (2020).
Напрями діяльності Ірини Черниш: оперативне управління ГО, адміністративні питання ГО, адвокація та захист екологічних прав громадян України, цифровізація екологічних даних, гармонізація екологічного законодавства, просвітницька діяльність.
Першою великою перемогою називає успішну адвокаційну кампанію із захисту екологічних прав містян від негативного впливу промислової діяльності ДТЕК Придніпровської ТЕС (3 процедури ОВД у 2017–2018 роках). Результатом стали зобов'язання найбільшого промзабруднювача міста провести екологізацію виробництва майже на 1 млрд грн.
У планах — розвиток цифровізації екологічних процесів та процедур в Україні та за її межами, а також просування відкриття екологічних даних та розвиток систем екологічного моніторингу якості повітря.
Сервіс надає інформацію про 4 тисячі підприємств-забруднювачів
Ми розповімо вам про 16 жінок, які зробили вагомий внесок у створення екологічної політики нашої країни
Якщо дамбу золовідвалу буде зруйновано, вірогідність ядерної аварії на ЗАЕС різко зросте
Мова не тільки і не стільки про фактичні фінансові махінації, а й про передумови для них, у разі порушення основних запобіжних принципів
Запам’ятовуйте нардепів, яким стало різко байдуже, що країна має найвищий рівень техногенного навантаження
У держави не може бути "улюбленців", вона має бути на захисті довкілля