Жителі Донбасу забили на сполох через нестерпний запах води з-під крана Pexels

Жителі Донбасу забили на сполох через нестерпний запах води з-під крана

Олена Яценьо

У мережі поширилася інформація про забруднення річки Сіверський Донець

Кілька днів серед населення низки міст Донецької та Луганської областей ширилися чутки про отруєну й непридатну для вживання питну воду, а самі люди скаржилися на аптечний запах води з-під крана.

Лабораторна служба КП "Компанія "Вода Донбасу" зробила заяву, у якій пояснила ситуацію. На офіційному сайті постачальника зазначено, що було взято проби в річці Сіверський Донець для визначення складу води.

Спільно з представниками Північнодонецького басейнового управління водних ресурсів фахівці з якості води компанії "Вода Донбасу" відібрали проби для визначення вмісту пестицидів та амонію у воді річки.

Також у підприємстві додали, що вживають усіх можливих заходів для забезпечення підготовки питної води необхідної якості та з'ясування причин екологічної ситуації, що призвела до погіршення якості води в річці Сіверський Донець.

"Технологічний режим роботи фільтрувальних станцій був скоригований для забезпечення доведення якості питної води до вимог ДержСанПіН 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до питної води, призначеної для споживання людиною" – поряд ыз первинним хлоруванням вводиться перманганат калію та активоване вугілля", – запевнили комунальники.

Попри неприємний запах, вода згідно з результатами досліджень відповідає своїм хімічним властивостям і нормам.

Варто зазначити, що річка Сіверський Донець протікає через Харківську, Луганську та Донецьку області. Вона є сьомою за величиною рікою в країні та найважливішим джерелом прісної води на Сході України.

Серед міст, жителі яких поскаржилися на нестерпний запах води, є ті, що розташовані як на підконтрольних Україні територіях, так і на окупованих. Зокрема, ідеться про такі населені пункти: Краматорськ, Бахмут, Горлівка, Слов'янськ, Покровськ, Маріуполь, Дружківка та інші.

Зазначимо, що днями в месенджері "Вайбер" з анонімних номерів поширювалася недостовірна інформація про нібито забруднення води, яку КП "Харківводоканал" бере в річці Сіверський Донець для подачі до будинків харків'ян. Проте в підприємстві повністю спростували ці чутки.

"Шановні харків'яни! Просимо вас ігнорувати повідомлення про нібито непридатну для споживання воду та не поширювати їх далі, як просять автори цієї дезінформації", – зробили заяву комунальники.

Там уточнили, що лабораторія санітарно-епідеміологічного контролю якості води "Харківводоканалу" постійно проводить моніторинг якості води, що подається харків'янам.

Як писала ЕкоПолітика, голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька розповіла, що фосфати, які потрапляють в українські ріки й озера, перетворюють воду в них на "мертву".

Читайте також
У США розробили портативний опріснювач морської води на сонячних батареях
У США розробили портативний опріснювач морської води на сонячних батареях

Вода, що виробляється установкою опріснення, перевищує стандарти якості ВООЗ

У Великій Британії компанії тисячі разів скидали стічні води в річки
У Великій Британії компанії тисячі разів скидали стічні води в річки

Водні компанії інвестують мільйони фунтів стерлінгів, щоб зменшити вплив на річки

Кияни можуть набрати якісну питну воду в бюветах. Мапа
Кияни можуть набрати якісну питну воду в бюветах. Мапа

За останній місяць міські бригади відремонтували 64 бюветних комплексів

В ЮНІСЕФ розповіли, як очистити воду в домашніх умовах. Схема
В ЮНІСЕФ розповіли, як очистити воду в домашніх умовах. Схема

4 кроки дозволять очистити воду з будь-яких джерел від усяких шкідників, окрім хімічного забруднення