Зеленський пообіцяв посадити 1 млрд дерев за 3 роки: стало відомо, скільки коштуватиме ідея президента shutterstock

Зеленський пообіцяв посадити 1 млрд дерев за 3 роки: стало відомо, скільки коштуватиме ідея президента

Зоряна Бердник

Збільшувати видатки бюджету планують завдяки діяльності лісових господарств

Проєкт "Зелена країна" із висадки мільярда дерев, який президент Володимир Зеленський анонсував на форумі "Україна 30. Екологія", коштуватиме 2 мільярди гривень.

Про це заявив міністр захисту навколишнього середовища та природних ресурсів Роман Абрамовський у коментарі порталу Green Deal.

"Щодо вартості, то ми підрахували, що на три роки потрібно майже 2 млрд грн. Велику частину буде надано завдяки діяльності державних лісових господарств без залучення коштів із державного бюджету", — зазначив міністр.

Абрамовський додав, що планують збільшувати видатки бюджету завдяки діяльності лісових господарств. "Уже цього року, як сказав президент, за підсумками першого кварталу дохід лісової галузі збільшився на 1 млрд грн", — уточнив очільник Міндовкілля.

За словами міністра, за підсумками року можна буде збільшити надходження до держбюджету й у кілька разів збільшити прибутковість галузі шляхом руйнування схем із продажу деревини та проведення прозорих аукціонів, а також через конкурентну боротьбу за дефіцитний ресурс.

Окрім того, Абрамовський повідомив, що Україна має до 31 липня подати проєкт Другого внеску України (НВВ2) в Паризьку хартію в Секретаріат Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.

"Консультації з бізнесом та асоціаціями ще не завершилися. Є деякі розбіжності, але бізнес вже починає розуміти важливість подолання кліматичних змін. Більше розмов із цього питання у нас відбувається з представниками великого та середнього бізнесу", — сказав міністр.

Нагадаємо, що 7 червня президент Володимир Зеленський відкрив всеукраїнський форум "Україна 30. Екологія". ЕкоПолітика писала про головні тези, які озвучив глава держави в межах заходу.

Читайте також
“Парк у Роздолі цінніший за палац”, – іноземні арбористи
“Парк у Роздолі цінніший за палац”, – іноземні арбористи

Обстеження дерев пам’ятки садово-паркового мистецтва профінансував Фонд Семена Обломея, загиблого українського захисника, який мріяв стати арбористом та доглядати за деревами в містах України

У Львівській області за 2 місяці висадили понад 5 млн дерев
У Львівській області за 2 місяці висадили понад 5 млн дерев

Органи місцевого самоврядування також долучилися до озеленення територій

З’явилися дані по темпах висадки дерев в Україні за останні 8 років. Інфографіка
З’явилися дані по темпах висадки дерев в Україні за останні 8 років. Інфографіка

У період з 2015 по 2020 рік в Україні спостерігалася дуже низька динаміка у темпах висадки дерев

У Подільському лісовому офісі висадили близько 5,8 млн сіянців
У Подільському лісовому офісі висадили близько 5,8 млн сіянців

План на весну передбачав 4,8 млн сіянців