Зеленський пообіцяв посадити 1 млрд дерев за 3 роки: стало відомо, скільки коштуватиме ідея президента Shutterstock

Зеленський пообіцяв посадити 1 млрд дерев за 3 роки: стало відомо, скільки коштуватиме ідея президента

Зоряна Бердник

Збільшувати видатки бюджету планують завдяки діяльності лісових господарств

Проєкт "Зелена країна" із висадки мільярда дерев, який президент Володимир Зеленський анонсував на форумі "Україна 30. Екологія", коштуватиме 2 мільярди гривень.

Про це заявив міністр захисту навколишнього середовища та природних ресурсів Роман Абрамовський у коментарі порталу Green Deal.

"Щодо вартості, то ми підрахували, що на три роки потрібно майже 2 млрд грн. Велику частину буде надано завдяки діяльності державних лісових господарств без залучення коштів із державного бюджету", — зазначив міністр.

Абрамовський додав, що планують збільшувати видатки бюджету завдяки діяльності лісових господарств. "Уже цього року, як сказав президент, за підсумками першого кварталу дохід лісової галузі збільшився на 1 млрд грн", — уточнив очільник Міндовкілля.

За словами міністра, за підсумками року можна буде збільшити надходження до держбюджету й у кілька разів збільшити прибутковість галузі шляхом руйнування схем із продажу деревини та проведення прозорих аукціонів, а також через конкурентну боротьбу за дефіцитний ресурс.

Окрім того, Абрамовський повідомив, що Україна має до 31 липня подати проєкт Другого внеску України (НВВ2) в Паризьку хартію в Секретаріат Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.

"Консультації з бізнесом та асоціаціями ще не завершилися. Є деякі розбіжності, але бізнес вже починає розуміти важливість подолання кліматичних змін. Більше розмов із цього питання у нас відбувається з представниками великого та середнього бізнесу", — сказав міністр.

Нагадаємо, що 7 червня президент Володимир Зеленський відкрив всеукраїнський форум "Україна 30. Екологія". ЕкоПолітика писала про головні тези, які озвучив глава держави в межах заходу.

Читайте також
Цьогоріч у Києві висадять майже 7 тисяч дерев
Цьогоріч у Києві висадять майже 7 тисяч дерев

Зараз на вулицях столиці найчастіше можна побачити клени та липи, на третьому місці – каштани

Під Миколаєвом місцеві мешканці на місці звалища посадили парк: фото 
Під Миколаєвом місцеві мешканці на місці звалища посадили парк: фото 

Мешканці села самотужки висадили 200 молодих дерев

У Києві комунальники понівечили здорові дерева: фото 
У Києві комунальники понівечили здорові дерева: фото 

Найгірше те, що обрізкою дерев комунальники зайнялися в той час, коли птахи вже почали відкладати яйця та висиджувати пташенят

Команда Recycling Solutions висадила дерева в різних куточках України. Фотофакт
Команда Recycling Solutions висадила дерева в різних куточках України. Фотофакт

Кожен працівник мав можливість обрати дерево та висадити його у своєму місті