Закон "Про енергоефективність": що зроблять для його імплементації в Україні shutterstock

Закон "Про енергоефективність": що зроблять для його імплементації в Україні

Олена Яценьо

Важливим пріоритетом у роботі агентства є впровадження системи енергетичного маркування та встановлення вимог до екодизайну енергоспоживчої продукції

З метою імплементації Закону України № 4507 "Про енергетичну ефективність", який 21 жовтня Верховна Рада ухвалила в другому читанні й загалом, заплановано розроблення понад 40 підзаконних актів.

Про це з посиланням на слова директора Департаменту стратегічного розвитку Держенергоефективності Володимира Бучика повідомила пресслужба агентства.

Зазначається, що під егідою GIZ було проведено засідання Секторальної робочої групи "Енергоефективні будівлі та реформи централізованого теплопостачання".

У співпраці з проєктом GIZ Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження проводить роботу зі створення бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель ЦОВВ, запровадження систем енергоменеджменту та поширення енергетичного аудиту.

В агентстві розповіли, що важливим пріоритетом у його роботі є впровадження системи енергетичного маркування та встановлення вимог до екодизайну енергоспоживчої продукції відповідно до оновленого законодавства ЄС. З огляду на це нині ухвалено 15 технічних регламентів із маркування та 24 з екодизайну. Окрім того, до 2023 року заплановано розроблення та ухвалення ще 20 технічних регламентів.

Також Держенергоефективності розробило проєкт Національного плану дій з енергоефективності на період до 2030 року, який передбачає встановлення національної цілі з енергоефективності та заходів із її досягнення. Станом на сьогодні проєкт акта повторно внесено на розгляд уряду й очікується його затвердження.

Ще нині в парламенті зареєстровано законопроєкт про розвиток високоефективної когенерації, який є одним із кроків щодо імплементації вимог Директиви 2012/27/ЄС.

Нагадаємо, що законопроєкт ухвалено в першому читанні за основу. Тепер здійснюється підготовка щодо винесення його на друге читання.

Водночас у найближчій перспективі планують розроблення таких підзаконних нормативно-правових актів:

  • порядок видачі гарантії походження електричної енергії, яка вироблена високоефективною когенерацією, та порядок ведення реєстру гарантій походження електричної енергії;
  • порядок проведення кваліфікації високоефективної когенераційної установки.
Читайте також
Верховна Рада ухвалила закон про енергетичну ефективність
Верховна Рада ухвалила закон про енергетичну ефективність

Документ визначає основні засади державної політики у сфері забезпечення енергетичної ефективності

EBA закликала Раду ухвалити законопроєкт "Про енергоефективність"
EBA закликала Раду ухвалити законопроєкт "Про енергоефективність"

Нині проєкт мають розглянути на засіданні парламенту

Українці вже отримують безвідсоткові кредити на придбання енергетичного обладнання
Українці вже отримують безвідсоткові кредити на придбання енергетичного обладнання

Урядова програма пільгового кредитування для приватних домогосподарств стартувала 20 липня

Фонд декарбонізації почав приймати заявки на фінансування
Фонд декарбонізації почав приймати заявки на фінансування

Установа реально запрацювала тільки через пів року після офіційного запуску