З початку року Держекоінспекція оштрафувала АЗС на 4,6 млн гривень Shutterstock

З початку року Держекоінспекція оштрафувала АЗС на 4,6 млн гривень

Олекса Франко

Це майже увосьмеро більше, ніж за аналогічний період минулого року

Тільки за перший квартал 2021 року Державна екологічна інспекція нарахувала 4,6 мільйона гривень штрафних санкцій у сфері ринкового нагляду за якістю пального.

Про це 27 квітня повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований на своїй сторінці у Facebook. За його словами, це майже увосьмеро більше, ніж за аналогічний період 2020 року (591 тисяча гривень).

"За три місяці поточного року Держекоінспекція здійснила 280 перевірок на АЗС і винесла 498 рішень про вжиття обмежувальних заходів. Серед них — усунення формальної невідповідності з огляду на вимоги техрегламенту та заборона надання продукції на ринку", — зазначив Андрій Мальований.

Очільник ДЕІ наголосив, що перевірка якості пального має велике значення через те, що до його складу входять легкозаймисті та небезпечні хімічні речовини. Використання неякісних складових або неврахованих присадок становить величезну загрозу для споживачів.

Нині Держекоінспекція вживає посилених контрольних заходів в межах ринкового нагляду за дорученням прем’єр-міністра України, додав голова відомства.

"Кожен територіальний орган ДЕІ здійснює позапланові перевірки у суб'єктів господарювання, які займаються роздрібним продажем пального. Результати цих заходів виносяться для обговорення у міжвідомчих регіональних робочих групах, які напрацьовують механізми подальшого контролю", — резюмував Мальований.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що українців оштрафували на 45 млн гривень за неправильне поводження з відходами з початку року.

Читайте також
Уряд змінив критерії оцінки ризику від діяльності підприємств та періодичність їх перевірок
Уряд змінив критерії оцінки ризику від діяльності підприємств та періодичність їх перевірок

Чиновники очікують, що нововведення допоможуть оптимально перерозподілити увагу із менш ризикових суб’єктів господарювання на більш ризикові

10 найбільших порушень у сфері довкілля за минулий тиждень
10 найбільших порушень у сфері довкілля за минулий тиждень

Половина з них – незаконні рубки дерев, іноді – у дуже великих об’ємах

Законопроєкт про реформу ДЕІ, яка триває вже 7 років, презентували представникам ЄС
Законопроєкт про реформу ДЕІ, яка триває вже 7 років, презентували представникам ЄС

Його доопрацювання після першого читання триває з 2021 року