Раніше святковим декором під час зимових свят слугували суто природні матеріали: горішки, загорнуті у фольгу, мандаринки, яблучка, печиво, цукерки, натуральні воскові свічки тощо. Нині екотренди знову стають популярними в прикрашанні ялинки й загалом декоруванні житла.
Як створити затишок в оселі на Різдво та Новий рік без шкоди довкіллю — читайте в матеріалі ЕкоПолітики.
1. Зробіть ялинку власноруч.
Звичайну ялинку може замінити оригінальна інсталяція. Для цього треба просто скрутити з картону конус, закріпити його клеєм та за його ж допомогою обмотати джгутом знизу до верху. Джгут можна замінити свіжими гілочками декоративної верби. За бажання готову імпровізовану ялинку можна пофарбувати золотою чи срібною фарбою. Прикрасами для такої ялинки чудово послужать дари лісу.
Інший варіант — обклеїти конус порізаною на трубочки соломкою. Колір такої ялинки ще й відповідатиме духу року Тигра.
Також декоративні ялинки можна складати з модринових чи ялинкових шишок, чи зі звичайної отави.
2. Жива ялинка замість зрубаної.
Замість того щоб викошувати лісових красунь, можна замінити їх на альтернативні. Нині почали набирати популярності деревця, створені з живих гілок данської ялиці Нобіліс. Їх зрізають під час планової осінньої обрізки хвойних (не більш ніж 30% від загального обсягу крони дерев).
3. Натуральний декор.
Це, наприклад, різдвяні віночки з ялинкових гілок, прикрашених шишками.
Окрім того, у хід ідуть жолуді та їхні капелюшки, кісточки з кизилу, горішки і навіть мандаринова шкірка, з якої можна зробити трояндочки. Усе, що потрібно, — зняти з мандаринок шкірку спіраллю та закріпити зубочисткою чи сірником.
Іграшки з отави — це вироби не тільки дружні до довкілля, а ще й ароматичні. Із цієї молоденької травички легко формувати будь-які фігури. Сушити її треба протягом 3-4 днів. Щоби трава не розпалася, її фіксують звичайною ниткою, а за оздобу беруть лляні стрічки, намистинки, мушлі чи звичайну квасолю.
Паперові витинанки та розфарбовані фігурки зі скла теж стануть чудовим святковим декором.
Дерев'яні прикраси теж стануть чудовою окрасою зимового інтер'єру.
Модним декоративним матеріалом нині є фоаміран, або екошкіра, що має блискучі відтінки. Ножицями з цього матеріалу вирізають геометричні фігури і склеюють їх так, щоб досягти об’ємної форми, а далі — прикрашають.
"Їстівний" декор теж не пасе задніх. З кориці в паличках, імбирного печива на пов’язці та сушених цитрусів виходять креативні гірлянди й підвіски на ялинку.
Саморобні прикраси — це не лише спосіб подбати про довкілля, а ще й атмосферне і веселе заняття в колі сім’ї чи друзів.
Так зимові свята можуть стати нагодою зробити свій вклад у захист навколишнього природного середовища, просто використовуючи для оздоблення помешкання природні матеріали.
Екологічного вам святкування та смачної куті!