Як помити вікна перед Великоднем без шкоди довкіллю: 5 дієвих порад Shutterstock

Як помити вікна перед Великоднем без шкоди довкіллю: 5 дієвих порад

Олена Яценьо

Екоактивісти з ГО Zero Waste Lviv підготували рекомендації

Останній тиждень посту перед Великоднем називають Білим і Чистим — у цей період українці наводять лад у своїх помешканнях, зокрема миють вікна.

Як помити вікна без шкоди довкіллю — розповіли на фейсбук-сторінці громадської організації Zero Waste Lviv.

Екоактивісти з ГО Zero Waste Lviv підготували такі рекомендації:

1. Старий і перевірений спосіб миття вікон — за допомогою газети та води. Газетний папір вбирає бруд і пил, а також видаляє відбитки пальців.

2. Сяятимуть вікна й після застосування харчового оцту. Потрібно змішати воду та оцет у пропорції 70 до 30 відповідно. Залити у пульверизатор — і засіб готовий до використання.

3. Окрім того, добре очищає скляні поверхні харчова сода. Щоб вона не подряпала поверхні, треба її погасити оцтом. Для такого засобу потрібно змішати соду (2 ст. л.), білий оцет (4 ст. л.) і воду (200 мл), опісля потрусити, розпилити та протерти поверхню.

4. Також можна використовувати й просто теплу воду та спеціальну ганчірку з мікрофібри для вікон. Спершу звичайною ганчіркою знімають бруд зі скла, а тоді залишки води витирають мікрофіброю.

5. Щоб забрати бруд у малих щілинах чи важкодоступних місцях віконної рами, добре використовувати стару зубну щітку.

Водночас в організації закликали бути дуже обачними під час миття вікон, зокрема використовувати телескопічні швабри, щоб не наражати себе на небезпеку.

Раніше ЕкоПолітика писала, як зустріти Великдень екологічно. Як і під час будь-яких свят, Великдень не обходиться без сміття. Для прикладу, тільки в Британії за одне святкування Великодня викидають додаткові 5 тисяч тонн сміття. Але відходи можна мінімізувати, наприклад не використовуючи шкідливих поліетилену та пластику.

Нагадаємо також, що 3 червня 2021 року Кабінет міністрів України ухвалив рішення про поетапне обмеження вмісту фосфатів та інших сполук фосфору в мийних засобах.

"Майже історична подія – нарешті обмежили вміст фосфатів у мийних засобах", – зазначив тодішній керівник Міндовкілля Олег Бондаренко. За словами міністра, це надважливе рішення, яке допоможе захистити від "цвітіння" українські водойми.

Читайте також
Найбільш значні довкіллєві порушення з 4 по 10 січня. Дайджест
Найбільш значні довкіллєві порушення з 4 по 10 січня. Дайджест

Зокрема, правопорушники отримали вирок за браконьєрство, та прокурори скерували до суду дві справи щодо співробітників ДП "Ліси України"

Найбільш резонансні екопорушення з 21 по 27 грудня. Дайджест
Найбільш резонансні екопорушення з 21 по 27 грудня. Дайджест

Цього тижня виявили кількох посадовців, які мали б займатися охороною довкілля, але використовували своє посадове становище для збагачення