"Воскресіння" бджіл на "Укрпошті": скандал отримав продовження shutterstock

"Воскресіння" бджіл на "Укрпошті": скандал отримав продовження

Зоряна Бердник

Бджолярі покинули ожилий вантаж напризволяще

У відділенні "Укрпошти" в Іршаві Закарпатської області вже кілька днів залишаються бджоли, які ожили після недавнього інциденту, — власник відмовився їх забирати.

Відправники тричі були у відділенні пошти й бачили живих бджіл, розповіла Закарпатська дирекція "Укрпошти" 24 каналу.

Раніше пасічники зазначили, що тепер комахи, хоч і живі, не виконуватимуть своїх функцій.

Загалом на складі пошти протягом кількох діб перебувають 48 ящиків із живими комахами. У поштовій компанії наголосили, що не мають можливості утримувати комах у належних умовах, тому коробки з бджолами потрібно забрати якомога швидше.

Оскільки пасічники не забирають свої посилки з бджолами, в "Укрпошті" виступили з відкритою заявою.

"Позаяк в особистій комунікації пасічники не реагують на прохання працівників компанії, "Укрпошта" публічно закликає відправників забрати бджолопакети та забезпечити належні умови утримання", — зазначають на пошті.

Як повідомляла ЕкоПолітика, 11 травня 8 мільйонів бджіл загинули під час їх транспортування у вантажівці "Укрпошти" в Закарпатській області. Через брак кисню і відсіків для провітрювання комахи задихнулися.

Пасічники звернулися до поліції та збираються судитися з "Укрпоштою". Вартість усіх цих бджіл на ринку становить близько пів мільйона гривень.

Після інциденту у пресслужбі оператора поштового зв'язку заявили про посилення вимог до перевезення бджіл, а з 2022 року "Укрпошта" взагалі відмовиться від надання таких послуг.

Через добу "Укрпошта" повідомила, що "мертві бджоли почали оживати". Як пояснили у Спілці пасічників України, стан пригнічення у бджіл може бути спричинений нестачею свіжого повітря, особливо якщо кількість бджіл перевищує рекомендовану норму.

Читайте також
На Закарпатті завершують багаторічне очищення території колишнього лісохімкомбінату
На Закарпатті завершують багаторічне очищення території колишнього лісохімкомбінату

Лише у грудні 2023 року з території підприємства вивезли 94 тонни відходів, зокрема приблизно 30 тонн сильно забрудненого ґрунту

Мешканці Ужгорода виступили проти забудови Радванського кар'єру
Мешканці Ужгорода виступили проти забудови Радванського кар'єру

Землевпорядна документація щодо ділянки на 25 гектарів парку досі не затверджена