"Воскресіння" бджіл на "Укрпошті": скандал отримав продовження

"Воскресіння" бджіл на "Укрпошті": скандал отримав продовження

Зоряна Бердник

Бджолярі покинули ожилий вантаж напризволяще

У відділенні "Укрпошти" в Іршаві Закарпатської області вже кілька днів залишаються бджоли, які ожили після недавнього інциденту, — власник відмовився їх забирати.

Відправники тричі були у відділенні пошти й бачили живих бджіл, розповіла Закарпатська дирекція "Укрпошти" 24 каналу.

Раніше пасічники зазначили, що тепер комахи, хоч і живі, не виконуватимуть своїх функцій.

Загалом на складі пошти протягом кількох діб перебувають 48 ящиків із живими комахами. У поштовій компанії наголосили, що не мають можливості утримувати комах у належних умовах, тому коробки з бджолами потрібно забрати якомога швидше.

Оскільки пасічники не забирають свої посилки з бджолами, в "Укрпошті" виступили з відкритою заявою.

"Позаяк в особистій комунікації пасічники не реагують на прохання працівників компанії, "Укрпошта" публічно закликає відправників забрати бджолопакети та забезпечити належні умови утримання", — зазначають на пошті.

Як повідомляла ЕкоПолітика, 11 травня 8 мільйонів бджіл загинули під час їх транспортування у вантажівці "Укрпошти" в Закарпатській області. Через брак кисню і відсіків для провітрювання комахи задихнулися.

Пасічники звернулися до поліції та збираються судитися з "Укрпоштою". Вартість усіх цих бджіл на ринку становить близько пів мільйона гривень.

Після інциденту у пресслужбі оператора поштового зв'язку заявили про посилення вимог до перевезення бджіл, а з 2022 року "Укрпошта" взагалі відмовиться від надання таких послуг.

Через добу "Укрпошта" повідомила, що "мертві бджоли почали оживати". Як пояснили у Спілці пасічників України, стан пригнічення у бджіл може бути спричинений нестачею свіжого повітря, особливо якщо кількість бджіл перевищує рекомендовану норму.