Викиди на коксовому заводі в Харкові не перевищують екологічних норм — Міндовкілля Новомет

Викиди на коксовому заводі в Харкові не перевищують екологічних норм — Міндовкілля

Олена Яценьо

У підприємстві наголошують, що відповідально ставляться до здоров'я власних співробітників і впливу на довкілля

У Харкові під час кількох перевірок Державна екологічна інспекція (ДЕІ) не виявила перевищення екологічних норм у викидах коксового заводу "Новомет".

Усі показники були в межах норм і обмежень, встановлених Міністерством довкілля у відповідному дозволі на викиди. Про це з посиланням на пресслужбу підприємства пише Depo.Харків.

Зазначається, що фактичні результати аналізу викидів підприємства у вересні 2020 року збігаються з результатами перевірки у 2019 році, коли Держекоінспекція також не виявила порушень.

"Якщо порівняти результати вимірів, які зробили інспектори харківської Держекоінспекції, можна побачити, що обсяги викидів не те, що не перевищують дозволені обсяги, але, навпаки, суттєво нижчі за верхню планку обмежень. Ми постійно працюємо над скороченням кількості викидів і відповідально ставимося як до здоров'я власних співробітників, так і до свого впливу на навколишнє середовище", — заявив директор підприємства Максим Бондарев.

Скрин із сайту Міндовкілля

Водночас у відповідному акті ДЕІ від 1 вересня 2020 року зазначила, що "відсутність на підприємстві встановлених нормативів гранично допустимих викидів унеможливлює визначення ступеня забруднення (або не забруднення) атмосферного повітря". Використовуючи це формулювання як формальний привід, Держекоінспекція подала до суду на коксовий завод.

Зі свого боку, директор "Новомету" зазначив, що такі дії співробітників ДЕІ свідчать про незнання або про ігнорування Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" (ч. 8 ст. 4-1). Так само цей акт свідчить про ігнорування співробітниками екоінспекції офіційного роз'яснення Міністерства навколишнього середовища, у якому сказано, що "Новомет" мав право працювати на підставі дозволу, виданого попередньому власнику.

"У 2019 у коксового заводу змінився власник. Нове керівництво підприємства подало пакет документів для переоформлення дозволу та на момент перевірки його ще не видало Міністерство довкілля. Згідно із законом, "Новомет" працював на підставі дозволу, виданого раніше, про що Міністерство видало відповідне роз'яснення", — зазначив Бондарев.

У квітні 2021 року (після отримання "Новометом" нового дозволу на викиди) Держекоінспекція в Харківській області провела ще одну перевірку, за результатами якої теж не було виявлено порушень.

У пресслужбі наголосили, що коксове виробництво — безперервний процес. Зупиняти коксові печі не можна, їх охолодження означає безповоротний вихід з експлуатації. А це не лише багатомільйонні збитки, а й втрата єдиної в Україні коксової батареї, яка виробляє ливарний кокс фракцією понад 60 мм, необхідний у сталеливарній промисловості.

Як писала ЕкоПолітика раніше, в скандалі із забрудненням заводу "Новомет" поставили крапку. Підприємство довело законність отримання дозволу на викиди.

Нагадаємо, що голова наглядової ради при Міндовіклля Світлана Берзіна пояснила, як екоактивісти влаштували "терор" для харківського "Новомету".

Читайте також
У Міндовкілля розповіли про функціонування Реєстру викидів та переносу забруднювачів
У Міндовкілля розповіли про функціонування Реєстру викидів та переносу забруднювачів

Створення та ведення такого реєстру є одним з міжнародних зобов’язань України

В Україні відновлять обов'язкову звітність щодо МЗВ: Верховна Рада підтримала законопроєкт
В Україні відновлять обов'язкову звітність щодо МЗВ: Верховна Рада підтримала законопроєкт

Прийнятий довкіллєвий законопроєкт є важливим для продовження переговорного процесу щодо вступу України в ЄС 

Експерти ЄБА пропонують підкоригувати терміни у Плані впровадження СТВ в Україні
Експерти ЄБА пропонують підкоригувати терміни у Плані впровадження СТВ в Україні

Вони звернулися до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України з пропозиціями змін у цьому документі 

Україна готується запустити СТВ у 2028 році: що відомо
Україна готується запустити СТВ у 2028 році: що відомо

Її функціонування передбачене серед зобов’язань України у сфері євроінтеграції