Війна завдала природі Житомирщини збитків на сотні мільйонів гривень shutterstock

Війна завдала природі Житомирщини збитків на сотні мільйонів гривень

Катерина Бєлоусова

Пошкодження нафтопродуктопроводу "Самара-Західний напрямок" спричинило витік нафтопродуктів на земельну ділянку та у водойму

У Житомирській області екоінспектори розрахували понад 525 млн гривень збитків, які російські війська завдали довкіллю.

Результатами військової агресії є забруднення ґрунтів, вод та повітря небезпечними хімічними речовинними, а також накопичення канцерогенного сміття, повідомляє Держекоінспекція Online у Telegram.

“Ракетно-бомбовими ударами рф забираються не тільки людські життя, а і знищуються об’єкти критичної, військової, цивільної інфраструктури”, – зазначили в ДЕІ.

Так, забруднення атмосферного повітря внаслідок пожеж на нафтобазах Житомирської області та їх пошкодження через обстріли завдало 478,4 млн гривень загальних збитків.

Окрім того, пошкодження нафтопродуктопроводу "Самара-Західний напрямок", що спричинило витік нафтопродуктів на земельну ділянку та у водний об’єкт, завдало збитків на суму 11,4 млн гривень.

Також екоінспектори розрахували 35,7 млн гривень шкоди для атмосферного повітря за забруднення неорганізованими викидами забруднюючих речовин на загальній площі лісових насаджень 21,55 га, що сталось у результаті ракетного обстрілу. 

Постраждалі лісгоспи:

  • "Коростенське ЛМГ";
  • "Народицьке СЛГ";
  • "Овруцьке СЛГ";
  • "Радомишльське ЛМГ";
  • "Коростишівське ЛГ". 

“Фахівці ДЕІ продовжують фіксувати та документувати злочини окупантів на території України. Щодня реєстри справ доповнюються новими фактами та інформацією, проте, ми переконані, що загарбник буде покараний”, – зазначили в повідомленні.

Нагадаємо, на Житомирщині збитий у березні 2022 року літак, що впав у лісовий масив ДП "Шепетівський військовий лісгосп" біля селища Дениші, завдав шкоди лісовому господарству на суму понад 3 мільйони гривень.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, експерти вважають, що мінімум два покоління українців відчуватимуть шкоду, завдану природі бойовими діями внаслідок забруднення.

Читайте також
На Житомирщині у серпні заборонять ловити раків: що чекає на порушників
На Житомирщині у серпні заборонять ловити раків: що чекає на порушників

Лов раків під час заборони є грубим порушенням природоохоронного законодавства

У Житомирі понад тисячу людей прибрало набережну в міському парку. Фото
У Житомирі понад тисячу людей прибрало набережну в міському парку. Фото

Це рекордна кількість людей, які взяли участь у міській толоці за весь час