Від Зеленського вимагають звільнити Мальованого: звинуватили в корупції та зриві роботи ДЕІ

Від Зеленського вимагають звільнити Мальованого: звинуватили в корупції та зриві роботи ДЕІ

Маргарита Шевченко

Активістка розповіла, як у ДЕІ не знайшлося 300 грн, щоб відсудити в порушника 1,95 млн

Від президента Володимира Зеленського та міністра охорони довкілля Романа Абрамовського вимагають звільнення голови Державної екологічної інспекції Андрія Мальованого.

Про це у відеозверненні на своїй сторінці у Facebook написала голова ГО "Екологічний патруль" Тетяна Лампіка. За її інформацією, Мальований за хабарі призначав регіональних начальників екоінспекції в обхід конкурсу.

"Ми підготуємо завтра звернення до президента, до прем'єр-міністра та до всіх правоохоронних органів про те, що пан Мальований неправомірно призначає на посади начальників округів людей, які брали хабарі. Без конкурсів, а просто шляхом переведення, були призначені на посади. Таким способом скасовує абсолютно чесну, прозору політику, зате публікує у Facebook [дописи] про його чесні наміри... Звернення відправлять і до Абрамовського щодо дій Мальованого", — заявила Лампіка.

Вона вважає, що робота Мальованого на чолі ДЕІ не приводить до жодних реальних результатів, окрім сухої статистики.

"Підприємства як забруднювали повітря, так і забруднюють. Перевірки, які проводяться, узгоджуються із забруднювачами і просто отримуються хабарі на різних рівнях. Та статистика, яка наводиться у Facebook, вона охоплює тільки декілька районів, а не всю Україну. Ми не розуміємо, чи є стягнення до бюджету. Те, що інспекція наклала штраф, притягнула до адміністративної відповідальності, не означає, що підприємство взагалі сплатить за це. Перемоги, про які Мальований звітує у Facebook, — фейкові, бо насправді жодних перемог ми з вами не відчуваємо", — сказано в заяві керівниці ГО "Екологічний патруль".

Вона наголосила, що одні й ті самі підприємства-забруднювачі щороку створюють одні й ті самі проблеми, а ДЕІ, зокрема, зовсім не поліпшує ситуації.

"Що Ви взагалі робите? Кого Ви призначаєте? Хто всі ці люди, яких ви за певні гроші призначаєте? Я це впевнено кажу, бо я знаю, що Ви, пане Мальований, отримуєте гроші за призначення. Я дуже довго чекала, що призначення будуть чесні. На прохання громадськості я брала участь у цих конкурсах не тому, що дуже хочу бути чиновницею, а тому, що мене попросили подивитися зсередини на те, що відбувається", — емоційно висловилася Лампіка.

Активістка різко розкритикувала роботу нового Офісу ДЕІ у Кривому Розі. За її словами, там призначили всіх керівників зі старої системи, а сам Мальований лише піариться на відкритті нового Офісу і зовсім не опікується проблемами людей, пов'язаними з промзабрудненнями.

Вона публічно звернулася до міністра Романа Абрамовського з проханням звернути увагу на Мальованого, який, на її думку, не відповідає обійманій ним посаді.

"Ми потерпаємо від забруднення довкілля, і, які б закони ви не ухвалювали, які б стратегії не затверджували — вони не будуть працювати, бо в регіонах ніхто це не фіксує, не стежить за тим, щоб ці закони взагалі працювали. Нікого не штрафують. Як можна назвати орган, який не може зайти на підприємство? За 5 років, поки був мораторій, я особисто спільно з поліцією Дніпропетровської області припинила роботу двох підприємств. Скільки підприємств було призупинено Державною екологічною інспекцією в регіоні за цей час? Чи була хоча б спроба подати до суду на призупинення?" — додала Лампіка.

За її словами, громадська організація "Екологічний патруль"зверталася до Мальованого щодо збитку, який був нарахований у Синельниківському районі на 1,95 млн грн щодо знесення зелених насаджень. 

"Я просила в Мальованого надати гроші для судового збору, щоб ДЕІ могла судитися. Що вона (Держекоінспекція. — Ред.) зробила? Вона до суду не пішла, бо в неї не вистачило 300 грн, щоб піти до суду. Тобто в мене були гроші, щоб хлопці виїхали, щоб заправити їх пальним, а в інспекції, яка живе на мої податки, з'ясувалося, що немає 300 грн, щоб піти до суду? Це ганьба для ДЕІ. Я вважаю, що пан Мальований не має права обіймати цю посаду. Тепер у правовому полі все зроблю для того, щоб звільнили пана Мальованого й регіональних начальників, яких він попризначав", — підсумувала екоактивістка.

Як повідомляла ЕкоПолітика, на початку лютого Мальований пообіцяв посилити покарання екоінспекторів за будь-які прояви корупції. Керівників територіальних управлінь будуть негайно звільняти в разі порушень їхніх підлеглих.

Читайте також
Законопроєкт про реформу ДЕІ, яка триває вже 7 років, презентували представникам ЄС
Законопроєкт про реформу ДЕІ, яка триває вже 7 років, презентували представникам ЄС

Його доопрацювання після першого читання триває з 2021 року

За тиждень Держекоінспекція нарахувала більше ніж 54 млн грн збитків довкіллю
За тиждень Держекоінспекція нарахувала більше ніж 54 млн грн збитків довкіллю

Понад 35,1 млн грн із цієї суми – збитки від порушень на території м. Кривий Ріг

Стратегія реформування екологічного контролю: чи запрацює в Україні європейська модель державного нагляду
Стратегія реформування екологічного контролю: чи запрацює в Україні європейська модель державного нагляду

Міндовкілля оголосило пріоритетом на 2024 рік реформу державного екологічного контролю