Верховна Рада ухвалила Закон “Про збереження лісів” slovoidilo.ua

Верховна Рада ухвалила Закон “Про збереження лісів”

Катерина Бєлоусова

Закон передбачає спрощення процедури лісорозведення

У понеділок, 20 червня, Верховна Рада України ухвалила в другому читанні законопроєкт №5650 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо збереження лісів".

Відповідне рішення підтримали 273 народних депутати, утрималися — 20, ще 68 нардепів не голосували, повідомляє Міндовкілля у Telegram.

t.me/mindovkillia

Метою законопроєкту є встановлення правових та організаційних засад ідентифікації та збереження самосійних лісів, спрощення та стимулювання процедури лісорозведення, забезпечення збереження пасовищ та сіножатей, забезпечення збереження лісів шляхом ускладнення процедури зміни цільового призначення земельних ділянок лісогосподарського призначення та інших лісовкритих площ.

Проєктом закону передбачено:

  • визначення механізму збереження самосійних лісів з подальшим веденням лісового господарства на цих територіях;
  • проведення інвентаризації відмінних від ріллі ділянок, які були передані з державною в комунальну власність з метою виявлення природоохоронних ділянок та вжиття заходів для їх збереження;
  • надання Кабінету Міністрів права погоджувати зміну цільового призначення лісів на землях всіх категорій, права надавати в постійне користування ліси державної форми власності для ведення лісового господарства;
  • введення заборони на використання інвазійних видів дерев при лісорозведенні;
  • спрощення процедури лісорозведення;
  • спрощення процедури переведення в землі лісогосподарського призначення земель приватної власності при наявності бажання власника;
  • підтвердження права власності на ліси для державних та комунальних лісогосподарських підприємств на основі планово-картографічних матеріалів лісовпорядкування;
  • запровадження механізму викупу державою земельних ділянок для збереження територій природно-заповідного фонду та ведення лісового господарства.
"Цей довгоочікуваний документ допоможе змінити невтішну статистику розораності земель України. Закинуті малопродуктивні поля, які перетворилися на самосійні ліси, луки та пасовища – будуть захищені. Тепер ми маємо для цього усі правові підґрунтя", – сказав голова Міндовкілля Руслан Стрілець.
Він пояснив, що узаконення самосійних лісів, що виросли на сільськогосподарських землях – збільшить лісистість України на 500 тис га, а близько 300 тис га деградованих земель будуть відновлені та перетворяться на ліси, луки та пасовища. Також це дозволить заощадити кошти на створенні нових лісів.
Документ сприятиме втіленню амбітних планів із висадження 1 млрд дерев до 2025 року та виконання програми Президента України "Зелена країна".
Також це допоможе і в боротьбі зі зміною клімату, адже щороку один гектар лісу поглинає 6,5 тонн вуглекислого газу та виділяє 5 тонн кисню.
facebook.com/ruslan.strelets

Нагадаємо, екоактивісти розкритикували нові правила рубок і назвали їх монументом втрачених можливостей.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Верховна Рада ухвалила Закон "Про відходи".

Читайте також
На Поліссі екоінспектори виявили незаконну вирубку дерев на майже 6 млн грн
На Поліссі екоінспектори виявили незаконну вирубку дерев на майже 6 млн грн

Ці землі лісового фонду належать місцевій громаді

Стали відомі деталі амбітного плану ЄС щодо відновлення природи до 2050 року
Стали відомі деталі амбітного плану ЄС щодо відновлення природи до 2050 року

Це перший закон, який передбачає заходи не лише для збереження, а й для відтворення природи

На Волині директор нацпарку та двоє підприємців постануть перед судом за знесення сторічних дубів
На Волині директор нацпарку та двоє підприємців постануть перед судом за знесення сторічних дубів

Крім незаконної порубки дерев, очільника заповідної території звинувачують у перевищенні службових повноважень й у легалізації майна, одержаного злочинним шляхом

Депутати підтримали заборону джипінгу задля збереження заповідних територій
Депутати підтримали заборону джипінгу задля збереження заповідних територій

272 народних обранці віддали за це рішення свої голоси