“Монумент втрачених можливостей”: екоактивісти розкритикували нові правила рубок shutterstock

“Монумент втрачених можливостей”: екоактивісти розкритикували нові правила рубок

Катерина Бєлоусова

Документ необхідно ретельно пропрацювати з усіма зацікавленими сторонами, що в умовах війни зробити складно, але можливо

Природоохоронці розкритикували наміри Держлісагентства та Міндовкілля щодо збільшення обсягів рубок в українських лісах, зокрема через суцільні рубки старих лісів. 

Вони зазначили, що нові Правила стануть черговим монументом втраченим можливостям, повідомляє “Українська Природоохоронна Група – UNCG” у Facebook.

“Минулого року Міндовкілля розробило проєкт нових правил рубок в лісах України. Тоді ми разом з колегами з “Екологія-Право-Людина” подавали зауваження та пропозиції, які Держлісагентство відхилило майже не читаючи”, – пише UNCG.

Після повномасштабного вторгнення Держлісагентство поновило роботу над новими правилами рубок, які за рік не зазнали значних змін. За словами природоохоронців, документ містить багато неточностей та можливостей для зловживань.

В матеріалі підкреслили, що нові правила рубок – шанс впровадити в українське законодавство найбільш сучасні та дружні до біорізноманіття підходи. Наприклад, встановити вимоги зі збереження мертвої деревини, обмежити суцільні рубки навколо боліт та водотоків і взагалі обмежити суцільні рубки як такі.

Проте ці положення в нових Правилах відсутні.

Також природоохоронці висловили обурення щодо обговорень, які Держлісагентство ініціювало на початку червня. Адже громадськість повідомили лише за два дні до події, а сама подія відбулася офлайн. 

“Враховуючи воєнний стан, те, що багато хто або в лавах ЗСУ, або займається волонтерством, з природоохоронців на обговорення майже ніхто не потрапив”, – йдеться в матеріалі.

В UNCG наголосили, що щоб зробити правила рубок дійсно якісними та сучасними, документ необхідно ретельно пропрацювати з усіма зацікавленими сторонами, що в умовах війни зробити складно, але можливо з урахуванням зацікавленість з боку лісової галузі та Міндовкілля.

“Держлісагентство та Міндовкілля прямо заявляють про наміри збільшувати обсяги рубок в українських лісах”, – пишуть природоохоронці. – “Звісно, природоохоронні обмеження цьому не сприяють.”

Нагадаємо, в Україні затвердили нові правила охорони та захисту лісів.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Міндовкілля озвучили колосальні збитки лісам через російську агресію.

Читайте також
Фахівці назвали топ-6 не пов’язаних із війною причин незаконних рубок дерев
Фахівці назвали топ-6 не пов’язаних із війною причин незаконних рубок дерев

Вони наголосили, що негативний вплив широкомасштабного вторгнення на біорізноманіття виходить далеко за межі лінії фронту

На Київщині екологи врятували від забудови ліс та печеру Геонавт 
На Київщині екологи врятували від забудови ліс та печеру Геонавт 

Чергова судова справа екоактивістів завершилася позитивним рішенням

У лісах на Волині та Рівненщині нарахували понад 300 стихійних сміттєзвалищ
У лісах на Волині та Рівненщині нарахували понад 300 стихійних сміттєзвалищ

Представники лісової охорони проінспектували також прилеглі території

У Національному парку “Білоозерський” незаконно спилюють вікові дуби, – екоактивісти
У Національному парку “Білоозерський” незаконно спилюють вікові дуби, – екоактивісти

Ділки орудують вночі та професійно маскують сліди свого злочину