Верховна Рада посилила покарання за підпал трави й лісу

Верховна Рада посилила покарання за підпал трави й лісу

"Слуги народу" в кілька разів збільшили суми штрафів

Верховна Рада України на засіданні в середу, 3 лютого, ухвалила в другому читанні законопроєкт № 3755 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства в сфері захисту природних екосистем від пожеж.

За документ проголосувало 315 народних депутатів (щоб подивитися результати поіменного голосування, доскрольте до кінця сторінки).

Зокрема, пропонується посилити адміністративну відповідальність за порушення правил пожежної безпеки. Зараз розмір санкцій залишається надзвичайно низьким порівняно із заподіяною шкодою.

Документ передбачає підвищення штрафів у розмірі від 100 (1 700 грн) до 200 (3 400 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а для посадових осіб — від 200 (3 400 грн) до 300 (5 100 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з пояснювальною запискою, нині в Україні немає належного державного контролю та дієвих важелів впливу щодо правопорушників, які фактично створюють умови для виникнення пожеж: випалюють стерню, луки, пасовища, ділянки зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, залишають рослинність або її залишки й опале листя у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, на території зелених насаджень і газонах у населених пунктах тощо.

Рішення прокоментував і голова парламентського комітету з питань екологічної політики та автор зазначеного законопроєкту Олег Бондаренко.

За його словами, метою законопроєкту є:

  • посилення захисту навколишнього середовища;
  • запобігання пожежам у природних екосистемах;
  • підвищення ефективності управління та контролю в цій сфері;
  • посилення адміністративної відповідальності за порушення правил пожежної безпеки.

"Чекаємо ухвалення в другому читанні наступного пленарного тижня й іншого важливого законопроєкту № 3526" Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, торфовищах і на землях інших категорій". Упевнений, що разом ці законопроєкти істотно змінять ситуацію як із запобіганням виникненню пожеж в екосистемах, так і взагалі з підвищенням рівня пожежної безпеки в Україні", - написав нардеп на своїй сторінці у Facebook.

Результати поіменного голосування:

Як повідомляла ЕкоПолітика, раніше Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт № 3805, який передбачає посилення відповідальності за вирубування дерев у межах населених пунктів.

Читайте також
Парламентський екокомітет проведе засідання 6 травня: порядок денний
Парламентський екокомітет проведе засідання 6 травня: порядок денний

Нардепи, зокрема розглянуть питання посилення відповідальності для паліїв сухої рослинності та внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку із прийняттям закону про промзабруднення

Депутати подали новий законопроєкт №13227 про ринок деревини замість проваленого 
Депутати подали новий законопроєкт №13227 про ринок деревини замість проваленого 

Порівняти його з попереднім наразі дуже важко, оскільки до другого читання у той внесли дуже багато правок

Екокомітет Верховної Ради запланував засідання на 28 квітня: порядок денний
Екокомітет Верховної Ради запланував засідання на 28 квітня: порядок денний

Нардепи повторно працюватимуть із двома документами

Екокомітет Верховної Ради запланував засідання на 18 лютого: порядок денний
Екокомітет Верховної Ради запланував засідання на 18 лютого: порядок денний

Зокрема, депутати внесуть зміни до плану своєї роботи