Різні види відновлюваних джерел електроенергії з урахуванням їх нинішнього тарифу мають різну користь для розвитку економіки України та її енергетичної безпеки
Про це заявив перший віце-прем'єр України, міністр економіки Олексій Любченко, передає Green Deal.
За словами міністра, сонячна енергетика істотно поступається в цьому плані гідроенергетиці та біогазовій енергетиці.
Любченко закликав дуже обережно ставитися до інвестування в ВДЕ, враховуючи наявний потужний енергетичний потенціал країни, зокрема, її атомні станції.
На думку посадовця, перспективним є вирощування спеціальних культур в Чорнобильській зоні, наприклад, кукурудзи, для подальшого виробництва біогазу та електрики.
Крім того, перший віце-прем'єр зазначив, що це принесе більший економічний ефект, ніж установка сонячної панелі, "яка вкрай неефективна з точки зору енергетичної безпеки держави, наприклад, на відміну від гідроенергії".
За словами Любченка, виконання Україною зобов'язань за встановленими раніше високими тарифами для "зеленої енергетики" призвели до багатомільярдних збитків, які акумулюються в державних енергокомпаніях. При цьому міністр наголосив, що держава повинна продовжувати виконання вже взятих на себе зобов'язань.
У відповідь на критику запропонованого урядом акцизного податку на "зелену" електроенергію в розмірі 3,2% (законопроєкт №5600), перший віце-прем'єр зазначив, що хотів би почути пропозиції щодо інших джерел, які б забезпечили необхідні мільярди.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що, за даними щорічного звіту аналітичного центру Renewables Global Status Report — REN21, уряди повинні значно активніше стимулювати розвиток відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) у всіх секторах економіки, а рівень використання ВДЕ має стати ключовим показником ефективності економіки.
Також стало відомо, що Міжнародна фінансова організація NEFCO (Nordic Environment Finance Corporation) відмовилася інвестувати в нові проєкти "зеленої" енергетики в Україні.