В Україні запустили проєкт з утилізації тари з-під засобів захисту рослин superagronom.com

В Україні запустили проєкт з утилізації тари з-під засобів захисту рослин

Олена Яценьо

EBA закликала аграріїв узяти участь у проєкті асоціації

Європейська бізнес-асоціація (EBA) запустила у квітні пілотний проєкт "Агро Варта", який допомагає аграріям безоплатно вивезти й утилізувати каністри з-під засобів захисту рослин (ЗЗР).

Мета проєкту — запровадження культури відповідального поводження з використаною тарою з-під ЗЗР, повідомила пресслужба асоціації.

Подати заявки на безоплатне вивезення та утилізацію тари з-під ЗЗР можна на спеціальній електронній платформі.

Про те, як подати заявку на збір тари, чому це зручно для користувачів ЗЗР і компаній, які здійснюють переробку використаної тари, розповіли представники Агрохімічного комітету Асоціації Віктор Погорілий і Марина Шимкус під час круглого столу "Відповідальне поводження з використаною тарою з-під ЗЗР", що відбувся 30 вересня.

Усього близько 40 учасників узяли участь у заході, серед яких — представники агрохолдингів, дистриб’юторів, фермерських господарств.

"Для поліпшення якості надання послуг, а також для підвищення ефективності збору та переробки тари ми порушуємо, обговорюємо та шукаємо шляхи розв'язання всіх практичних проблем, що виникають у користувача, компанії-переробника та виробників чи імпортерів ЗЗР e процесі поводження з використаною тарою з-під ЗЗР", — зазначив керівник Агрохімічного напряму EBA Віктор Погорілий.

Оскільки питання утилізації небезпечних відходів є надзвичайно актуальним для розвитку сталого та екологічно свідомого сільського господарства, то EBA закликала аграріїв узяти участь у проєкті асоціації.

"Одним із типів небезпечних відходів, які потребують уваги, є тара з-під засобів захисту рослин. Нині для держави актуальним є збільшення обсягів збору та забезпечення належної переробки такої тари, удосконалення логістичних маршрутів для оптимізації процесу збору, налагодження комунікації між усіма суб’єктами, а також підвищення ефективності поводження з такою тарою", —  йдеться в повідомленні.

В асоціації очікують на підтримку проєкту в регіонах, щоб збільшити поінформованість аграріїв про можливість безплатної передачі використаної тари з-під ЗЗР ліцензованим компаніям.

Зазначається, що в межах проєкту "Агро Варта" за результатами тендеру відібрали компанії, що мають ліцензію Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України на поводження з небезпечними відходами, які відповідають екологічним і технічним вимогам щодо процесів перероблення та утилізації тари з-під ЗЗР. Ці компанії безплатно для фермерів забезпечують повний цикл поводження з тарою з-під ЗЗР компаній-учасників проєкту (збирання, перевезення, переробку та утилізацію).

Компаніями-засновниками та учасниками проєкту "Агро Варта" є такі виробники та імпортери ЗЗР: ТОВ "АДАМА УКРАЇНА", ТОВ "БАСФ Т.О.В", ТОВ "БАЙЄР", ТОВ "ФМС УКРАЇНА", ТОВ "НУФАРМ УКРАЇНА", ТОВ "САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН", ТОВ "СИНГЕНТА", ТОВ "ЮПЛ УКРАЇНА".

Напередодні ЕкоПолітика писала, що до кінця 2021 року Європейська бізнес-асоціація планує повністю запустити платформу-маркетплейс Second Chance Bank відповідно до концепції сталого розвитку.

Читайте також
Бізнес та громадськість закликали владу до екологічних реформ
Бізнес та громадськість закликали владу до екологічних реформ

Галузеві експерти поділилися баченням, як має бути реформована екологічна політика України

EBA оприлюднила оновлену Білу книгу з реформування екополітики
EBA оприлюднила оновлену Білу книгу з реформування екополітики

Вона містить пропозиції до 18 екологічних реформ

EBA провела круглий стіл про реформування екополітики України: що обговорили
EBA провела круглий стіл про реформування екополітики України: що обговорили

Було названо найбільші здобутки та провали парламенту

У Києві відбудеться круглий стіл «Реформування екологічної політики України»
У Києві відбудеться круглий стіл «Реформування екологічної політики України»

Відповідно до вимог "жовтої" зони карантину офлайн участь дозволена лише за наявності довідки про вакцинацію або негативного ПЛР тесту