В Україні запрацює Офіс Цілей сталого розвитку facebook.com/UA.EU.NATO

В Україні запрацює Офіс Цілей сталого розвитку

Олена Яценьо

ПРООН уже розпочав відбір п'яти тематичних експертів до Офісу ЦСР

В Україні при Секретаріаті Кабінету міністрів України відкриють офіс Цілей сталого розвитку (ЦСР).

Про це йшлося на зустрічі за участі представників Офісу віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, повідомили на фейсбук-сторінці UA.EU.NATO.

У зустрічі взяли участь також прем'єр-міністр Денис Шмигаль, представники ПРООН в Україні, Мінрегіону, МОЗ і Міндовкілля.

Учасники ознайомилися з проєктом міжнародної технічної допомоги SDG BRIDGE Україна (Підвищення стійкості для ефективного досягнення цілей розвитку).

Пріоритетними напрямами для надання підтримки та допомоги в реалізації ЦСР у частині підготовки стратегічних документів визначено такі:

  1. Регіональний розвиток.
  2. Охорона здоров’я.
  3. Захист довкілля та природних ресурсів України.

Зазначається, що ПРООН уже розпочав відбір п'яти тематичних експертів до Офісу ЦСР, які будуть надавати консультаційну підтримку в зазначених напрямах.

Радниця віцепрем'єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дарія Гайдай наголосила на важливості ЦСР в межах виконання Угоди про асоціацію з ЄС.

"ЦСР є одним із пріоритетів діяльності віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції задля досягнення та прискорення виконання Угоди про асоціацію з ЄС. Ми глибоко цінуємо підтримку партнерів, які відгукнулися на запит щодо створення Офісу Цілей сталого розвитку. Розраховуємо також, що експертиза Офісу ЦСР посилить діяльність Уряду у сфері "зеленого" переходу, зокрема щодо побудови архітектури кліматичного урядування, фінансування "зеленого" переходу, забезпечення ефективної міжвідомчої координації", – зауважила Гайдай.

Зазначимо, що Цілі сталого розвитку, які ще називають "Глобальними цілями", – це загальний заклик до дій, спрямованих на те, щоб покласти край бідності, захистити планету й забезпечити мир і процвітання для всіх людей у світі.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що Україна піднялася в рейтингу ООН зі сталого розвитку, обійшовши Росію. Наша країна піднялася на дев'ять позицій і посіла 36-те місце серед 165 країн у щорічному рейтингу.

Читайте також
Супермаркет "Сільпо" отримав престижну премію за "зелені" інновації
Супермаркет "Сільпо" отримав престижну премію за "зелені" інновації

Торік Fozzy Group відкрила перший "зелений" супермаркет "Сільпо" ReCycling на Софіївській Борщагівці

Україна піднялася в рейтингу ООН зі сталого розвитку, обійшовши Росію
Україна піднялася в рейтингу ООН зі сталого розвитку, обійшовши Росію

У жодній із цілей Україна не продемонструвала погіршення позиції

Подолання бідності та захист природи: 17 цілей сталого розвитку за версією ООН
Подолання бідності та захист природи: 17 цілей сталого розвитку за версією ООН

Щонайменше третина з пунктів стосуються питань екології, захисту довкілля та раціонального використання ресурсів.