Україна піднялася в рейтингу ООН зі сталого розвитку, обійшовши Росію Shutterstock

Україна піднялася в рейтингу ООН зі сталого розвитку, обійшовши Росію

Олекса Франко

У жодній із цілей Україна не продемонструвала погіршення позиції

Україна піднялася на 9 позицій і посіла 36-те місце серед 165 країн у щорічному рейтингу сталого розвитку, який складають Організація Об'єднаних Націй і Фонд Bertelsmann.

Про це йдеться в тексті доповіді "Сталий розвиток 2021", опублікованому на сайті організації у вівторок, 15 червня.

За даними звіту, Україна обігнала такі країни, як Греція, яка посіла 37-ме місце, а також Ізраїль (38), Люксембург (42) і Росію (46).

"Прогрес України зафіксовано в досягненні десяти із 17 цілей, які визначають сталий розвиток країни в економічній, соціальній та екологічній сферах", – йдеться в доповіді.

Водночас наголошується, що в жодній із цих цілей Україна не продемонструвала зниження позиції. Зокрема, найбільший прогрес Україна показала в досягненні мети "повсюдної ліквідації бідності у всіх її формах". Крім того, Україна досягла 100% за такими критеріями, як “грамотність населення”, “співвідношення чоловіків і жінок за кількістю років навчання” і “доступ до електрики”.

Зазначається, що в п'ятірку країн сталого розвитку ввійшли Фінляндія, Швеція, Данія, Німеччина та Бельгія. Останнє місце рейтингу значиться за Центральноафриканською Республікою.

Автори дослідження наголосили, що вперше з 2015 року середній глобальний показник індексу виявився нижчим за показник минулого року.

"Зниження зумовлене зростанням рівня бідності та безробіття після спалаху пандемії коронавірусу. Поки панує пандемія, не може бути сталого розвитку та економічного підйому", – йдеться у звіті.

Додамо, що Індекс цілей сталого розвитку – набір із 17 взаємопов’язаних цілей, що складаються із близько 100 критеріїв, розроблених у 2015 році Генеральною асамблеєю ООН задля “досягнення кращого та більш сталого майбутнього для всіх”.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що у вересні 2015 року всі 193 члени Організації Об’єднаних Націй ухвалили "Порядок денний 2030" – план, що чітко означує світ, якого організація прагне для всіх націй без винятків.

Читайте також
У Берліні запустили Міжнародну платформу дій для зеленого відновлення України 
У Берліні запустили Міжнародну платформу дій для зеленого відновлення України 

Очільник Міндовкілля стверджує, що вона створить всі умови для започаткування та ефективної діяльності нових проєктів у сфері “зеленого” відновлення в Україні

В Україні обговорили, як зробити процес післявоєнного відновлення економіки зеленим
В Україні обговорили, як зробити процес післявоєнного відновлення економіки зеленим

Відбулася презентація дослідження щодо потреб відновлення державної економіки

Україна передала Єврокомісії План з Ukraine Facility: ключові реформи зеленого переходу
Україна передала Єврокомісії План з Ukraine Facility: ключові реформи зеленого переходу

Реформи передбачають створення ринку квот на викиди забруднюючих речовин

Уряд затвердив план реформ для Ukraine Facility
Уряд затвердив план реформ для Ukraine Facility

Реалізація плану дозволить отримати €16 мільярдів у 2024 році