В Україні вперше сертифікували водневий автомобіль hydrogen.ua

В Україні вперше сертифікували водневий автомобіль

Олена Яценьо

Cертифікація водневого авто зайняла півтора місяця

В Україні вперше сертифікували авто, що заправляється воднем. Завіз і сертифікував автівку Олександр Рєпкін, який очолює Українську водневу раду.

Про це повідомила пресслужба енергетичної асоціації "Українська воднева рада".

Президент УВР переконаний, що водень — новий екологічний вид палива для авто, поїздів і літаків. Також, за словами Рєпкіна, скоро водневі машини стануть такою ж буденністю, як і електрокари.

Зазначається, що в планах на найближчі роки — розбудова інфраструктури для водневого транспорту. Серед перших кроків — сертифікація ще одного авто та створення першої водневої заправки в Україні. Поки ж машину японської марки Toyota будуть заправляти в сусідній Польщі.

Репкін зазначив, що сертифікація водневого авто зайняла півтора місяця, але тепер на це йтиме всього три дні.

"Привезти машину сюди транзитом — не означає залишити її в Україні, — каже Рєпкін. — Наше ж авто буде їздити українськими дорогами, і тому вже пройшло відповідну сертифікацію та отримало українські номери. Процес був складним, і наважиться на нього не кожен, оскільки це особисті інвестиції, а ризик не пройти сертифікацію великий. У нас пішло на це півтора місяця — машину потрібно було правильно класифікувати, щоб вона відповідала чинним стандартам безпеки. Але складно було лише через те, що це перша сертифікація. Тепер же у всіх, хто забажає розмитнити водневу машину, на все піде лише три дні".

У пресслужбі УВР додали, що одна з передових країн у сфері водневої енергетики — Японія. Навіть цьогорічні Олімпійські ігри в країні зробили максимально екологічними завдяки водню. Тож не дивно, що перша сертифікована в Україні воднева машина — японського виробництва.

Глобальна мета Української водневої ради та всіх, хто працює над водневою стратегією, — зробити Україну головним експортером водню для країн ЄС завдяки хорошому потенціалу відновлюваних джерел енергії.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Міністерство інфраструктури України працює над створенням можливостей для імпортування водневих автомобілів у країну, а також їх виробництва тут.

Теги: , ,
Читайте також
Модернізація ГТС дозволить Україні стати лідером водневої енергетики Європи – Рєпкін
Модернізація ГТС дозволить Україні стати лідером водневої енергетики Європи – Рєпкін

За прогнозами фахівців, перші поставки водню до Європи Україна може здійснити вже у 2024 році

Україна вироблятиме власний водень: укладено перший контракт
Україна вироблятиме власний водень: укладено перший контракт

Пілотний проєкт передбачає виробництво 100 МВт водню на рік

Кулеба розповів про перспективи розвитку водневої енергетики в Україні
Кулеба розповів про перспективи розвитку водневої енергетики в Україні

Воднева енергетика здатна кардинально змінити розклад сил та альянсів на європейському континенті