В Україні вперше сертифікували водневий автомобіль hydrogen.ua

В Україні вперше сертифікували водневий автомобіль

Олена Яценьо

Cертифікація водневого авто зайняла півтора місяця

В Україні вперше сертифікували авто, що заправляється воднем. Завіз і сертифікував автівку Олександр Рєпкін, який очолює Українську водневу раду.

Про це повідомила пресслужба енергетичної асоціації "Українська воднева рада".

Президент УВР переконаний, що водень — новий екологічний вид палива для авто, поїздів і літаків. Також, за словами Рєпкіна, скоро водневі машини стануть такою ж буденністю, як і електрокари.

Зазначається, що в планах на найближчі роки — розбудова інфраструктури для водневого транспорту. Серед перших кроків — сертифікація ще одного авто та створення першої водневої заправки в Україні. Поки ж машину японської марки Toyota будуть заправляти в сусідній Польщі.

Репкін зазначив, що сертифікація водневого авто зайняла півтора місяця, але тепер на це йтиме всього три дні.

"Привезти машину сюди транзитом — не означає залишити її в Україні, — каже Рєпкін. — Наше ж авто буде їздити українськими дорогами, і тому вже пройшло відповідну сертифікацію та отримало українські номери. Процес був складним, і наважиться на нього не кожен, оскільки це особисті інвестиції, а ризик не пройти сертифікацію великий. У нас пішло на це півтора місяця — машину потрібно було правильно класифікувати, щоб вона відповідала чинним стандартам безпеки. Але складно було лише через те, що це перша сертифікація. Тепер же у всіх, хто забажає розмитнити водневу машину, на все піде лише три дні".

У пресслужбі УВР додали, що одна з передових країн у сфері водневої енергетики — Японія. Навіть цьогорічні Олімпійські ігри в країні зробили максимально екологічними завдяки водню. Тож не дивно, що перша сертифікована в Україні воднева машина — японського виробництва.

Глобальна мета Української водневої ради та всіх, хто працює над водневою стратегією, — зробити Україну головним експортером водню для країн ЄС завдяки хорошому потенціалу відновлюваних джерел енергії.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Міністерство інфраструктури України працює над створенням можливостей для імпортування водневих автомобілів у країну, а також їх виробництва тут.

Теги: , ,
Читайте також
Іспанський стартап отримав фінансування для дешевого транспортування водню
Іспанський стартап отримав фінансування для дешевого транспортування водню

Транспортування водню може коштувати в три рази більше, ніж його виробництво

Експерти пояснили, чому водень набирає все більшої світової популярності
Експерти пояснили, чому водень набирає все більшої світової популярності

Більшість країн світу виділяють водень як один із ключових елементів у скороченні викидів парникових газів від споживання енергії

HOYER Group розширить послуги з постачання водню
HOYER Group розширить послуги з постачання водню

Компанія прагне збільшити кількість заправних станцій, які обладнають свої об'єкти устаткуванням для заправки воднем

Як використання водню може стимулювати розвиток промисловості в Україні
Як використання водню може стимулювати розвиток промисловості в Україні

Доцільним є розвиток водневої економіки, який базується на розбудові системних кластерів