В Україні підписали Меморандум щодо виробництва зеленого водню shutterstock

В Україні підписали Меморандум щодо виробництва зеленого водню

Катерина Бєлоусова

Пілотний проєкт передбачає виготовлення зеленого водню з використанням відновлювального потенціалу українських гідроелектростанцій

Найбільша гідроенергетична компанія України “Укргідроенерго” підписала Меморандум про взаєморозуміння між, німецькою транснаціональною компанією MAN Energy Solutions та ANDRYTZ HYDRO щодо розробки та реалізації проєктів з виробництва "зеленого" водню в Україні.

Одним з найперспективніших проєктів “Укргідроенерго” є проєкт "Впровадження сучасних технологій виробництва "зеленого" водню", повідомляє “Укргідроенерго”.

ANDRYTZ HYDRO є глобальним постачальником обладнання й послуг для гідроелектростанцій.

Проєкт передбачає виготовлення "зеленого водню" з використанням відновлювального потенціалу українських гідроелектростанцій. Він направлений на підвищення стійкості і незалежності енергетичної системи країни шляхом імпортозаміщення. Окрім того, він допоможе у виконанні зобов'язань, які взяла на себе Україна за Рамковою Конвенцією ООН про зміну клімату, Кіотським протоколом, Паризькою угодою, а також Європейським зеленим курсом.

"“Зелений” водень користується серйозною підтримкою з боку урядів і бізнесу по всьому світові і кількість водневих проєктів щороку зростає. Україна має значний потенціал в цьому напрямку і може стати помітним гравцем на ринку”, – заявив Гармс.

Він також наголосив на важливості співпраці сторін у досягненні енергетичної стабільності та екологічної стійкості.

Генеральний директор "Укргідроенерго" Ігор Сирота наголосив на актуальності даного проєкту в умовах війни України за незалежність.

"Під час військового й енергетичного терору з боку Росії, цей проєкт є надважливим не лише для України, але й для усієї Європи. Підписання Меморандуму дасть старт глобальним процесам, які допоможуть у перспективі створити в нашій державі водневий хаб. З його появою Україна зможе досягти реальної енергетичної незалежності й стати потужним виробником стратегічного енергоносія для глобального ринку", – зазначив Сирота.

Генеральний директор MAN Energy Solutions доктор Уве Лаубер акцентував на важливості розвитку в Україні водневих технологій, адже вони можуть бути потужним драйвером для національної економіки.

"Компанія, яку я очолюю, є провідним німецьким постачальником установок з виробництва водню. Підписання Меморандуму – результат дворічної співпраці наших фахівців в питаннях розбудови нової для України галузі. Ми робимо великий крок до розвитку водневої енергетики і партнерство в даному напрямку є важливим елементом для подальшої успішної реалізації спільних проєктів", – зазначив Лаубер.

Керуючий директор ANDRITZ HYDRO GMBH Домінік Фуст зазначив, що підписання Меморандуму – подія історичної ваги.

"Підписання Меморандуму між нашими компаніями позитивно вплине на подальший розвиток спільних проєктів. Сьогодні ми – на початку шляху, але ми разом творимо майбутнє і попереду в нас багато роботи", – зауважив Фуст.

Нагадаємо, Європа відмовиться від російського газу й фактично декарбонізується швидше через вторгнення Росії в Україну.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Єгипті зʼявляться масштабні проєкти зеленого водню, націлені на експорт до Європи.

Читайте також
Ілон Маск назвав найдурнішу ідею зберігання енергії
Ілон Маск назвав найдурнішу ідею зберігання енергії

Такою, на його думку, є використання водню

Порт Роттердама спрогнозував зростання поставок водню у Європу до 2030 року
Порт Роттердама спрогнозував зростання поставок водню у Європу до 2030 року

Найбільший порт Європи зможе доставляти щороку в північно-західну частину материку втричі більше водню, ніж прогнозували раніше

В Австралії розвиток зеленого водню потребує підтримки уряду, – промисловість
В Австралії розвиток зеленого водню потребує підтримки уряду, – промисловість

Зростаючі витрати ускладнюють отримання нових проєктних пропозицій

Європа вдесятеро збільшить випуск установок для виробництва водню
Європа вдесятеро збільшить випуск установок для виробництва водню

Член Єврокомісії Бретон заявив, що ЄС не може гаяти часу, коли справа стосується енергонезалежності від РФ