Європейська комісія (ЄК) почала відкриті консультації з громадськістю ЄС про перегляд використання ртуті в продукції, щоб досягти нульового забруднення.
Хоча в ЄС вже існує політика зниження ризику впливу ртуті на людей та довкілля, значна її кількість застосовується переважно в стоматологічній амальгамі освітлювальних або вимірювальних приладах, передає Інтерфакс-Україна.
Відповідне законодавство охоплює майже всі аспекти використання ртуті.
"Ртуть є серйозною небезпекою для довкілля та здоров'я людини, і в ЄС ми пройшли довгий шлях з її обмеження. Але ризики існують і сьогодні. Тепер нам потрібно розглянути сфери застосування ртуті в ЄС, такі як зубна амальгама, а також експорт продуктів з додаванням ртуті. Ми прагнемо нульового забруднення і демонструємо це на всіх фронтах", – заявив член ЄК з питань довкілля Віргініюс Сінкявічюс.
В Брюсселі пояснили, що оскільки забруднення ртуттю є стійким, таке тривале використання сприяє її накопиченню у довкіллі, зокрема в продуктах харчування. Перегляд чинних правил сприятиме здійсненню європейської програми Zero Pollution зі створення екологічно чистого середовища, заявленого у "зеленому курсі" ЄС.
Громадяни та зацікавлені сторони зможуть висловити свою думку, щоб допомогти оцінити ефект, пов'язаний з можливою поетапною відмовою від стоматологічної амальгами, а також доступність і вартість безртутних альтернатив.
Консультації триватимуть до 3 травня 2022 року.
Нагадаємо, Єврокомісія внесла газові та ядерні проєкти в список “зелених”.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Києві цілому району загрожує екологічна катастрофа через завод "Радикал".