Країни ЄС у четвер, 23 березня, досягли попередньої домовленості щодо скорочення викидів парникових газів у галузі морського транспорту завдяки використанню відновлюваного палива.
Угода спрямована на те, щоб судна досягнули кліматичних цілей ЄС у 2030 і 2050 роках, повідомляє Reuters.
Зазначається, що цілі планують досягти завдяки збільшенню цільових показників скорочення викидів від енергії, що використовується на суднах.
Окрім того, планується запровадження заходів для заохочення використання так званого відновлюваного палива небіологічного походження.
"Угода гарантує, що постачальники палива, кораблі та морські оператори матимуть достатньо часу, щоб адаптуватися до нових умов, щоб морський сектор міг досягти кліматичних цілей", — сказав міністр інфраструктури Швеції Андреас Карлсон.
В матеріалі підкреслили, що угоду між представниками країн-членів ЄС і парламентом ЄС тепер мають офіційно ухвалити міністри блоку.
Нагадаємо, Рада ЄС погодилася приділяти особливу увагу декарбонізації морського сектору в рамках Інноваційного фонду, а його викиди включити у систему торгівлі викидами.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у США Воднева коаліція Середнього Заходу, що складається з 7 штатів, прагне виробляти та використовувати H2 для кількох цілей декарбонізації, зокрема для вантажних суден і поромів Великих озер.