В Австралії створили водневу технологію, яка виробляє 700ºC пару shutterstock

В Австралії створили водневу технологію, яка виробляє 700ºC пару

Катерина Бєлоусова

Технологію можна використовувати для прямого генерування енергії через турбіну та для термічного нагрівання

В Австралії стартап Star Scientific розробив технологію HERO, яка перетворює водень та кисень на перегріту пару температурою 700ºC, здатну приводити в дію турбіну електростанції.

Її, серед іншого, можна використовувати для модернізації вугільних електростанцій, повідомляє Bloomberg.

Якщо цю технологію вдасться розширити, вона дозволить операторам електростанцій, які спалюють вугілля, модернізувати генератори для роботи на "зеленому" водні без необхідності будувати повністю нову станцію. 

"Ми вважаємо, що існує багато можливостей в існуючих парових турбінах, які мають певну довговічність", – сказав голова Star Scientific Ендрю Горват.

Він також зазначив, що технологія не спалює водень. 

Горват додав, що HERO зацікавилися десятки потенційних клієнтів, зокрема водоочисні компанії, пивовари, молочні фірми та бійні.

Пілотний проєкт із випробування системи на заводі, яким керує місцевий підрозділ Mars Inc., очікує на схвалення регуляторних органів, яке, ймовірно, відбудеться у 2023 році.

"Ця технологія "пропонує величезний потенціал для харчової промисловості, — сказав Білл Хейг, генеральний менеджер Mars Food Australia. – Теплова енергія має вирішальне значення для бізнесу з приготування їжі, і ця технологія має можливість створювати безмежне тепло без спалювання та з нульовими викидами".

Скотт Донн, професор Школи екології та біологічних наук Університету Ньюкасла зазначив, що технологію Star Scientific можна розширити та використовувати для різноманітних потреб, як для прямого генерування енергії через турбіну, так і для термічного нагрівання.

Star Scientific не планує проводити публічний продаж акцій, адже має унікальну модель фінансування, яка наразі є конфіденційною.

Наразі компанія використовує “сірий” водень, який зазвичай виготовляють шляхом поєднання пари та природного газу, у процесі якого утворюється вуглекислий газ. Масштабування додатків, таких як нагрівальний пристрій Star Scientific, вимагатиме значно більше “зеленого” водню, який виготовляється шляхом електролізу води.  

"HERO може використовувати будь-який колір водню, але ми віддаємо перевагу “зеленому”, тому процес не містить вуглецю", — сказав Горват. 

В матеріалі зазначили, що Австралія почала інвестувати мільярди доларів у виробництво “чистого” водню. За даними Rystad Energy, у країні розробляється близько 95 ГВт проєктів електролізерів водню, що становить приблизно чверть загального обсягу в світі, враховуючи плани BP Plc і Fortescue Metals Group. 

Нагадаємо, у США компанія Utility Global винайшла першу в галузі технологічну платформу неелектричного електролізу для перетворення недорогого водню Net Zero.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Канада та Німеччина підпишуть угоду про виробництво “зеленого” водню на експорт.

Читайте також
Єврокомісія схвалила схему підтримки виробництва відновлюваного водню на €3 млрд
Єврокомісія схвалила схему підтримки виробництва відновлюваного водню на €3 млрд

Більшість виробників будуть знаходитися у країнах, що не є членами ЄС

Єврокомісія виділила 1,4 млрд євро на інноваційні проєкти у галузі водневого транспорту
Єврокомісія виділила 1,4 млрд євро на інноваційні проєкти у галузі водневого транспорту

Вони є дуже амбітними, оскільки спрямовані на розробку технологій і процесів, які виходять за межі сучасних технологій

На Одещині побудують завод із виробництва "зеленого" водню
На Одещині побудують завод із виробництва "зеленого" водню

Бізнес в промислових масштабах планує виробляти екологічне пальне

США витратить $750 мільйонів на виробництво зеленого водню
США витратить $750 мільйонів на виробництво зеленого водню

Це допоможе досягти мети щодо зменшення вартість виробництва зеленого водню до $1 за кілограм