У Херсонській області з’ясовують обставини загибелі близько 200 птахів у біосферному заповіднику "Асканія-Нова".
Масову загибель птахів, серед них – червонокнижних, зафіксували у вівторок, 23 лютого, повідомляють у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.
Зокрема, на території заповідника знайшли загиблих 47 червонокнижних огарів і 62 крижні. У дендропарку загинули: канюки зимняки – 3, граки – 75 і галки – 42.
Про масову загибель птахів відомство повідомив директор заповідника Віктор Гавриленко.
"Наразі на місці розпочалось епізоотичне розслідування. Фахівці Чаплинського управління Держпродспоживслужби на території дендропарку та озер на території зоопарку (частини заповіднику. – Ред.) виявили 187 трупів птахів", – йдеться в повідомленні Держпродспоживслужби.
Ймовірною причиною загибелі птахів називають отруєння речовиною із вмістом "Бродіфакуму", що застосовують аграрії під час обробки довколишніх фермерських господарств.
Міндовкілля звернулося до Національної поліції України та доручило Державній екологічній інспекції України вжити заходів для виявлення причин загибелі птахів.
Такі випадки вже були
Нагадаємо, що в січні 2021 року в "Асканії-Нова" за тиждень загинуло 218 "червонокнижних" сірих журавлів. Однією з версій слідчих є те, що журавлі могли харчуватися зерном, обробленим хімікатами, яке посіяне фермерами на навколишніх полях задля боротьби з гризунами.
Як зазначалося, територія, на якій вони могли б знайти отруту, дуже масштабна. Журавель за день пролітає кілька десятків кілометрів, кажуть орнітологи.
Раніше ЕкоПолітика також писала, що в Ізраїлі сталося найстрашніше екологічне лихо за останні роки: усі середземноморські пляжі закрили.