Системний оператор НЕК "Укренерго" самостійно перероблятиме демонтовані залізобетонні конструкції, що накопичуються під час реконструкції підстанцій, ліній електропередачі та супутньої інфраструктури.
Для цього компанія придбала універсальний промисловий подрібнювач українського виробництва – IMPAKTOR 250. Окрім залізобетону, ця техніка може переробляти відходи деревини, коріння, асфальтобетон, натуральне каміння, автомобільні шини, пластмасу тощо, повідомила пресслужба компанії 1 червня.
Зазначається, що політика компанії відповідального поводження з відходами з будівництва відповідає Національному плану управління відходами до 2030 року.
"Нині в "Укренерго" триває Комплексна програма автоматизації підстанцій, яка передбачає реконструкцію й технічне переоснащення всіх підстанцій компанії. Під час робіт на цих об’єктах накопичуються великі обсяги бетону, більша частина якого є неліквідною. Це насамперед залізобетонні конструкції з тонкою арматурою (фундаменти, портали, стійки, плити перекриття, дорожні плити, відходи асфальтобетону тощо)", – розповіли в пресслужбі.
За даними "Укренерго", після реконструкції однієї підстанції може залишатися понад 4 тис. тонн бетону, а його утилізація може коштувати близько 1000-1500 грн за 1 кубічний метр.
Водночас вітчизняний подрібнювач IMPAKTOR 250 може переробляти до 100 тонн відходів за годину. Також у компанії додали, що завдяки своїм компактним габаритам подрібнювач можна переміщувати в будь-яку точку України.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що в бізнес-спільноті закликали державу стимулювати використання відходів теплових електростанцій (ТЕС) і теплоелектроцентралей (ТЕЦ) в автодорожньому будівництві.