Пластикові пакети не підлягають біо-розкладанню, а залишаються у довкіллі в формі, непомітній для людського ока.
Про це йдеться у публікації на сторінці еко-ініціативи "Зелений птах".
Як зазначається, викинутий пакет проживе у грунті, на звалищі чи у воді тривалий час, утворюючи стійке забруднення. Капітан Чарлз Мур, який бере участь в морських подорожах дослідницької організації "Альгаліта" (AMRF), дійшов висновку, що четверта частина водної поверхні покрита плаваючим пластиковим сміттям.
"Насправді пакет, як і весь пластик, не розкладається. Це означає, що весь пластик, який коли-небудь вироблявся і потрапляв у навколишнє середовище, досі присутній там в тій чи іншій формі", – наголошують у публікації.
При цьому здається на переробку тільки 2%, а спалюється 12% від загальної кількості.
"Тож коли ви наступного разу побачите інформацію про термін розкладання звичайного пакету – 20 років, то за цей термін, можливо, пакет (при ідеальних умовах) розкладеться на частинки, що не можна побачити неозброєним оком, та помандрує вже далеко від того місця, де його залишили. Більші шматки пластику в морі або на суші, такі як пляшки та пластикова упаковка, стають крихкими і поступово руйнуються", – наголошують експерти "Зеленого птаха".
За їх словами, це пов’язано з сонячним світлом, окисленням чи тертям, або тваринами, що гризуть пластик. Сам процес розпаду пластику триває вічно, хоча швидкість залежить від обставин.
"На пляжах можна побачити не тільки великі шматки, але і незліченну кількість фрагментів, кольорових або вицвілих – найдрібніші шматочки вже неможливо відрізнити від піщинок. Фрагменти стають мікропластиками, а мікропластики – нанопластиками. Останні настільки малі, що їх ледве видно навіть під найдосконалішими мікроскопами", – резюмували у еко-ініціативі.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що Верховна Рада 1 червня ухвалила законопроєкт №2051-1 "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України". Заборона почне діяти через дев'ять місяців.
Також повідомлялося, що екоактивісти спрогнозували наслідки заборони пакетів в Україні.