Українців масово закликають здавати макулатуру для допомоги ЗСУ Shutterstock

Українців масово закликають здавати макулатуру для допомоги ЗСУ

Олена Яценьо

На прохання відгукується багато людей

Освітні заклади, бібліотеки, посадовці в усіх куточках України запрошують усіх небайдужих жителів громад долучитися до збору макулатури на підтримку української армії.

Такі заклики останніми днями організації та публічні особи опублікували на відповідних сторінках у соцмережах.

У численних зверненнях до людей їх просять не викидати паперового сміття як непотріб, а здавати його як макулатуру на перероблення.

Здебільшого мета одна — підтримати Збройні Сили України. Усі вторговані за макулатуру гроші спрямують на ті чи інші потреби ЗСУ.

Наприклад, у Новояворівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2, що на Львівщині, збір макулатури оголосили, щоб кошти з виторгу спрямувати для закупівлі турнікетів для військових.

Збір макулатури відбудеться в понеділок, 13 червня, об 11:00 у вищезазначеному навчальному закладі.

До акції закликали долучитися учнів і педагогів, а також усіх небайдужих жителів Новояворівська.

Триває збір паперового сміття з метою допомоги армії й у Конотопі. Його проводить Класичний коледж СумДУ.

Вторсировину можна приносити з 9:00 до 16:00 до Центру дозвілля молоді (вулиця Садова, біля гуртожитку).

У Черкаській області староста села Благодатного у Золотоніському районі Дмитро Шевченко теж закликав селян збирати макулатуру для допомоги ЗСУ.

"Ми планували організувати людей ще до війни зібрати вторинну сировину в селі й на виторговані гроші купити якесь приладдя у школу, можливо проєктор чи мультимедійну дошку... Проте війна внесла свої корективи. Нині ми повертаємося до нашої ідеї, проте змінюємо спрямування коштів. Тепер усі гроші для наших ЗСУ", — розповів староста.

Очільник села вирішив заохотити до збору паперу всі підприємства громади, перетелефонував колегам в інші старостинські округи, попросив розмістити повідомлення на своїх сторінках у соцмережі. Ба більше, у планах долучити й міські заклади освіти.

"Ідея така: старости збирають у себе в селах макулатуру, приїжджає підприємець і на місці оплачує здане вторинне рослинне волокно. Потім ми акумулюємо ці гроші й купуємо щось потрібне для військових. Чим можемо, тим допомагаємо", — сказав очільник Благодатного.

Ще раніше організували благодійний збір вторсировини на допомогу армії публічні бібліотеки Нікополя у Дніпропетровській області.

"З квітня в міських бібліотеках проходить акція “Збери макулатуру та ПЕТ-кришки — підтримай ЗСУ”. За місяць вдалося зібрати вже кілька тонн макулатури", — розповіли в пресслужбі Нікопольської міської ради.

"Ми дали оголошення в соцмережах, і на наше прохання відгукнулося дуже багато нікопольців по всьому місту. Приносили старі книжки, газети, папери та кришки від пластикових пляшок. За цей час ми вже двічі здавали макулатуру й завдяки цьому вдалося заробити 3 000 гривень, які ми передамо на потреби наших збройних сил”, — поділилася директорка Нікопольської ЦБС Олена Стовба.

Тим часом у Чернівецькій обласній бібліотеці утилізували понад 50 тисяч російськомовних книг пропагандистського характеру та ідеологічних, надрукованих за часів СРСР. Їх здали на макулатуру.

Нагадаємо також, що в Кропивницькому команда "Гончаренко центру" ініціювала збір пластикових кришечок від пляшок на подальше перероблення.

Раніше ЕкоПолітика писала, де у Львові здати паперові відходи на перероблення.