Із січня по вересень 2021 року рослинному світу України через незаконну діяльність, зокрема вирубування лісу, завдали збитків на 375 мільйонів гривень.
Таку суму заподіяної шкоди за дев'ять місяців озвучив голова Державної екологічної інспекції (ДЕІ) Андрій Мальований.
На своїй сторінці у фейсбуці посадовець зазначив, що лише за три квартали 2021 року лісам, рідкісним рослинам і цінним комплексам флори було завдано більше шкоди, ніж протягом усього 2020 року.
За словами Мальованого, близько 60% з усіх виявлених порушень – недотримання встановленого порядку використання лісосічного фонду, заготівлі й вивезення деревини та заготівлі живиці. Йдеться про вирубки дерев за відсутності лісорубного квитка, масштабні санітарні вирубки без оцінки впливу на довкілля тощо.
"Сьогодні вкрай важливо розглядати ліс не лише як економічно важливий ресурс. Ліс очищує повітря, формує важливий рекреаційний простір, сприяє водному балансу територій та ефективно бореться з глобальним потеплінням", – написав голова ДЕІ.
Мальований наголосив, що Україна має терміново стати на шлях екологічного лісокористування.
"Йдеться про ухвалення Другого національно визначеного внеску до Паризької угоди. Проєктом цієї стратегії передбачається збільшення площі лісів на 1 мільйон гектарів, а також застосування сталих практик лісового господарства", – зазначив він.
Нагадаємо, ЕкоПолітика вирішила з’ясувати, що чекає українські ліси в разі скасування мораторію на експорт лісу і чому Європа так цікавиться українським лісом.