Реалізація заходів Другого національно визначеного внеску (НВВ2) України в Паризьку угоду дасть змогу до 2030 року скоротити парникові викиди агросектору на 14% від нинішнього показника.
Про це повідомила заступниця голови Міністерства охорони природи та природних ресурсів Ірина Ставчук на міжнародному форумі AgroGreenDeal-2021, передає "Інтерфакс-Україна".
"За обсягами викидів парникових газів сільське господарство можна прирівняти до енергетики: сукупні викиди від обробки землі, використання добрив, поводження з гноєм і тваринництва становлять майже 90 млн тонн CO2", — зазначила вона.
За підрахунками Мінекології та Мінекономіки, реалізація НВВ2 допоможе також до 2030 року скоротити викиди від ріллі та пасовищ на 20%.
Ставчук додала, що Мінприроди завершує розроблення рамкової стратегії з адаптації до зміни клімату та спільно з Мінекономіки працює над імплементацією нітратної директиви ЄС.
За її словами, була ініційована реформа системи управління зрошувальними системами, а функції формування та реалізації політики в цій сфері вже передано відновленому Мінагрополітики.
Заступниця міністра наголосила, що середньорічна температура в Україні, як і у світу загалом, підвищилася на 1,1%, а протягом наступних 20 років у країні очікується її зростання ще на 0,8-1,1%.
Ставчук додала, що хоча кількість опадів у всіх сценаріях для України зміниться несуттєво, однак посилиться їх перерозподіл протягом року в межах ± 20% — зі збільшенням у холодний період і зменшенням у теплий, особливо в липні та серпні, що також є критичним фактором для сільського господарства.
"Тому сьогодні в національній урядовій політиці питання скорочення викидів від сільського господарства варто приділяти значну увагу в контексті "Європейської зеленої угоди" і курсу на досягнення кліматичної нейтральності в довгостроковій перспективі", — наголосила Ставчук.
Як повідомляла ЕкоПолітика, аналітичне агентство Bloomberg проаналізувало кількість викидів СО2 в різних країнах світу і склало список найбільших забруднювачів атмосфери. Україна не потрапила в рейтинг, оскільки не може зрівнятися з найбільшими країнами-забруднювачами.